Toto obytné Géčko je lacnejšie ako nové – a môže byť aj vaše. Nie je za čo!

1880
Zdroj: motor1

Pamätáte si ešte na článok o zhruba tridsiatke Géčiek z bývalého vybavenia švajčiarskej armády, ktoré boli pár mesiacov na predaj cez spoločnosť Lorinser? Dvorný úpravca Mercedesov útočí opäť: Za istý (nemalý) objem peňazí vám Géčko prerobia na neodolateľné expedičné vozidlo.

Legendárne Géčko prvej generácie bolo približne do roku 2000 ponúkané na niekoľkých trhoch aj pod značkou Puch. Asi tri desiatky takýchto Puchov sa ocitli v rukách dvorného úpravcu Mercedesov, spoločnosti Lorinser, ktorá časť predala a časť prerába na rôzne restomody, medzi inými aj obytnú verziu.

Zdroj: motor1
Zdroj: motor1

Jedným z týchto prebytočných vojenských vozidiel bol dvojdverový model 230 GE s pevnou strechou, pričom pri ňom vznikla myšlienka prestavby na terénny obytný automobil, ktorý si teraz môžete kúpiť priamo od Lorinserov za 69 900 EUR.

Zdroj: motor1
Zdroj: motor1

Tento Puch je vybavený štvorvalcovým motorom s výkonom 116 k (85 kilowattov) a 4-stupňovým automatom. Aby bol pripravený na prísne terénne dobrodružstvá svojho ďalšieho života, Lorinser ošetril celú karosériu úplne novým lakom a repasom podvozkových dielov. Do motora zasiahnuté nebolo, s pôvodným nájazdom 88 000 kilometrov a pravidelným armádnym servisom to ani nebolo treba.

Zdroj: motor1
Zdroj: motor1

Oddelenie klasických automobilov v tuningovej spoločnosti tiež nainštalovalo ťažné zariadenie, LED svetlomety a rozpery kolies. Celá táto paráda stojí na terénnych pneumatikách BFGoodrich a čiernych lakovaných oceľových koliesách DOTZ 4×4 Dakar.

Zdroj: motor1
Zdroj: motor1

Nový polyuretánový povlak pomáha izolovať a utesniť nádstavbu a vytvára ideálny povrch na oblepenie štýlovým, kartograficky vyzývajúcim vinylom. Zaujímavé je to ale najmä pod ním: napriek kompaktnému obytnému priestoru sa obytný automobil môže pochváliť množstvom vybavenia a doplnkov.

Zdroj: motor1
Zdroj: motor1

Noví majitelia Puchu sa môžu tešiť na pomocné kúrenie, zásuvky na 220 V, mikrovlnnú rúru, umývadlo s vodnou nádržou, skladací stôl a dve rozmiestniteľné plošiny pre posteľ. K dispozícii sú vstavané skrine a integrované úložné vrecká, zatiaľ čo posuvné bočné okná a strešné okno s otvoreným výklopným rámom poskytujú vetranie a prirodzené osvetlenie. Markíza a vonkajšia sprcha ďalej poskytujú tú pravú domácku atmosféru.

Tak čo, brali by ste jeden taký aj na vašej príjazdovke?

NEPREHLIADNITE: