Toyota Supra od Alpiny: spojenie toho najlepšieho z oboch svetov, chceme ju!

583

Je verejným netajomstvom, že najnovšia Toyota Supra je z tehcnického uhlu pohľadu prevažne založená na aktuálnom BMW Z4. A keďže BMW má k dispozícii (dnes už) továrenského úpravcu Alpina, začal sa v hlave kreatívca Abimelec Design rodiť nápad. Alpina Supra je ako stokrát počutý vtip, no vyzerá úžasne!

Alpina je niečo ako eMkové BMW, ktoré to nepotrebuje kričať do sveta odznakmi.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Abimelec Arellano (@abimelecdesign)

Hlúposť? Ani nie

Narozdiel od početného značkovania písmenami má Alpina svoj vlastný štýl, o ktorom panuje zaužívané presvedčenie, že je decentný. Úprimne, netušíme podľa ktorých meradiel sú gigantické disky s límcami, kontrastné nálepky a upravené prahy po celom obvode auta decentné, no tak to so stereotypmi býva.

Zdroj: Instagram.com @ Abimelec Design

Takáto úprava nám nevadí prakticky na čomkoľvek, na čom sa nachádza. A o to prekvapujúcejšie je to, že nám nevadí ani na Toyote, i keď spoločnosťou Alpina nikdy neprešlo rukami nič iné, ako BMW (a ak máte tento dojem, tak ste si pomýlili Alpinu s francúzskym Alpine, ktoré tiež používa modré farby).

Paradoxne k tejto kreácii, Alpina vo svojej ponuke nemá ani upravený model Z4, z ktorého Supra vychádza. Aj preto je absolútne zrejmé, že by k sériovej výrobe auta nikdy nedošlo. My by sme však takémuto “kríženiu druhov” neboli vôbec proti. A čo na ňu hovoríte vy?

Mrkni naše nové video: