Táto Tesla Model 3 s plátenou strechou je nielen škaredý, ale aj drahý nápad

485
Zdroj: NCE

Tento neveľmi pôvabný červený kabriolet je dielom americkej karosárne Newport Convertible Engineering (NCE), ktorá – čudujsasvete – má s prestavbami Tesiel na kabriolety, kupéčka a iné kreácie celkom veľké skúsenosti. Nechá si ich však s radosťou zaplatiť – za túto prerábku vyplazíte tesne pod 30 tisíc dolárov. Samozrejme, plus cena auta.

Ako môžete vidieť, tento Model 3 dostal plátenú strechu, ktorá nám tak trocha pripomína dosť zúfalú Škodu Felicia MTX Cabrio z minulosti. Viete ktorú, to je táto:

Zdroj: Redakcia
Zdroj: Redakcia

Tá má totiž s Teslou spoločných pár vecí. Okrem otázneho zmyslu ich existencie majú obe aj neestetický, slušne presahujúci kus strechy nad zadnými dverami.

Skúsení v odbore

Čo sa týka výrobného procesu, ten je na pohľad jednoduchý: NCE v podstate odstráni strechu a z Tesly urobí úplne elementárny kabriolet. Tak, ako to doteraz urobili s rôznymi SUV, muscle cars a dokonca aj inými ekopresúvadlami, ako napríklad Toyota Prius a Tesla Model S.

Zdroj: NCE
Zdroj: NCE

Ak ste si istí, že to fakt chcete, pripravte sa na skutočnosť, že celý proces bude trvať asi 2 až 3 mesiace. Je to vďaka zdĺhavému sedemstupňovému procesu, ktorý spočíva v odizolovaní interiéru, vystužení karosérie vozidla a iných karosárskych úpravách. Nepodceňuje sa ani testovanie, lebo jedna z posledných vecí, ktoré v elektromobile potrebujete, je zatekanie.

Zdroj: NCE
Zdroj: NCE

NCE tvrdí, že vozidlo si po dokončení procesu zachová svoju štrukturálnu integritu. A na záver len hodím do pléna to, na čo všetci čakáme – cena za konverziu s manuálnou strechou je v súčasnosti 29 500 dolárov, hoci si môžete zvoliť aj elektrifikovanú verziu za 39 500 dolárov.

NCE bude distribuovať tieto prerábky po celom svete prostredníctvom svojich predajných sietí, ktoré by ste našli napríklad v USA, Španielsku alebo Číne.

NEPREHLIADNITE: