Subaru VIZIV Tourer: Agresívny Japonec s úchvatným dizajnom

381

Subaru si na autosalón do Ženevy priviezlo v poradí šiesty koncept s názvom VIZIV. Rodinné kombi môže byť predzvesťou nového Legacy.

Japonská automobilka Subaru debutovala so štúdiou VIZIV už v roku 2013. Od tej doby Subaru koncept stále aktualizuje podľa najnovších dizajnových trendov a predpovedá tak budúcnosť pripravovaných automobilov. Posledný, šiesty dizajnérsky počin – VIZIV Tourer si môžu diváci pozrieť na práve prebiehajúcom autosalóne v Ženeve.

Agresor

Dizan nového konceptu VIZIV Tourer zaujme už na prvý pohľad. V prednej časti vidíme šesťuholníkovú masku chladiča, ktorá plynule prechádza do futuristicky vyzerajúcich svetlometov. Na kapote je umiestnený výduch nasávania a celé auto je zospodu lemované ochranným krytom. Ostro tvarovaná karoséria s nekonečným množstvom línií pôsobí agresívnym, no sebavedomým dojmom. Celý pocit z exteriéru vozidla znásobuje aj zaujímavá bronzová metalíza.

Každodenný spoločník

Po stránke pohonného systému koncept VIZIV Tourer spája symetrický pohon 4×4 s motormi typu boxer. Celé auto je navyše vyladené tak, aby vodičovi poskytlo čo najväčší zážitok z jazdy. Výkon, praktickosť a bezpečnosť. Tieto tri atribúty sú základom, budúceho kombi od Subaru, ktoré poskytne nielen spoločníka na každodenné používanie, ale aj partnera pre radosť z jazdy nech už ste kdekoľvek.

Subaru samozrejme koncept VIZIV vybavilo aj armádou asistentov. Asi najdôležitejším je systém EyeSight novej generácie, ktorý spolupracuje s ďalšími asistentmi, aby sa znížila únava vodiča pri dlhých cestách.

Subaru ukáže sériovú podobu konceptu VIZIV Tourer najneskôr do roku 2020. Povráva sa, že štúdia by sa mohla stať základom pre modeli Legacy, Levorg či dokonca outdoorový Outback. Keďže Levorg je pomerne mladým modelom, najskôr by šlo o model Legacy.