Stellantis spúšťa prenájom áut. Elektrický Opel či Peugeot ponúka od 110 eur

5095
Zdroj: Redakcia

Plánuje tak bojovať proti vysokej obstarávacej cene elektromobilov. Avšak, je tam háčik.

Ak si porovnáme náklady na cestu elektromobilom a spaľovacím autom, výhodnejšie už nevychádza ani LPG. Dnešné ceny pohonných hmôt sú doslova odstrašujúce, ale rovnako odstrašujúca je aj obstarávacia cena elektromobilu. Stellantis prišiel s programom, ktorý by mohol spraviť autá na baterky atraktívnejšími.

Zdroj: David Dejvo Schun
Zdroj: David Dejvo Schun

Electric As You Go je program priamo od koncernu Stellantis, ktorý vyrába množstvo značiek. Medzi nimi aj na Slovensku populárny Peugeot či Opel. Služba už funguje vo Francúzsku a koncern ju plánuje rozšíriť aj do ďalších krajín Európy. Dostupné sú Peugeot e-208 vyrábaný na Slovensku alebo Opel Corsa-e či Mokka-e.

V princípe ide o dlhodobý prenájom auta so skutočne atraktívnou cenovkou. Za mesiac si koncern zaúčtuje 110 eur. Keď sa však pozriete na podmienky, táto cena skrýva malý “háčik”. Pri prenájme sa totiž musíte zaviazať k minimálnemu mesačnému nájazdu 500 kilometrov. A za každý kilometer zaplatíte 7 centov. Inými slovami, skutočná minimálna cena prenájmu je 145 eur. Čo vlastne stále nie je zle.