ŠOK: Volkswagen sa možno zbaví Bugatti! Neuveríte, s kým rokuje o predaji

11692
Zdroj: Bugatti

Doba je ťažká a akoby nestačila aféra Dieselgate a prechod na elektromobilitu, svet momentálne zasahuje ešte aj finančná kríza spätá s koronavírusom. A len málokto pociťuje tieto zmeny tak, ako Volkswagen. Časopis Car Magazine informuje, že sa koncern v rámci ťažkých reštrukturalizácii rozhodla rokovať o predaji Bugatti chorvátskej spoločnosti Rimac.

Podľa zdrojov blízkych tejto záležitosti dohodu schválili už minulý týždeň istí riadiaci pracovníci spoločnosti VW, dozorná rada ju však zatiaľ neposvätila svojou povestnou pečiatkou.

Zdroj: Rimac Automobili

Časť Bugatti by technicky stále mala väzby na koncern VW, ak zoberieme do úvahy, že Porsche vlastní v Rimacu 15,5 percentný podiel. Časopis Car Magazine ďalej uvádza, že dohoda s chorvátskou značkou hyperautomobilov by zahŕňala aj nadobudnutie väčšieho podielu Porsche v spoločnosti Rimac.

Piëchove dieťa

Skupina VW už zjavne nemá záujem nalievať peniaze do značky so sídlom v Molsheime po odchode Ferdinanda Piëcha z konglomerátu v roku 2015. Zomrel v roku 2019 a Lamborghini si ho uctilo premenovaním svojho prvého elektrifikovaného sériového modelu na Siàn FKP 37 po jeho iniciáloch a roku narodenia – 1937.

Zdroj: Bugatti
Zdroj: Bugatti

Car Magazine ďalej poukazuje na fakt, že rodina Piëchovcov stále vlastní 50 percent kontrolného podielu v skupine VW. Jediným spôsobom, ako ich presvedčiť, aby predali Bugatti, by bolo urobiť z Porsche ešte väčšieho akcionára Rimacu. Môže sa stať, že súčasťou dohody bude navýšenie podielu až na 49 percent. Do Rimacu pritom investovali už aj giganty ako Hyundai/Kia, Koenigsegg, Jaguar a Magna.

Zdroj: Bugatti
Zdroj: Bugatti

Je toho ale trocha viac. Bugatti zjavne nie je jedinou značkou pod krídlami koncernu VW, ktorá sa dá predať. V správe sa ďalej uvádza, že spoločnosti Lamborghini, SEAT, Italdesign a Ducati sú tiež pod lupou koncernových účtovníkov. Predpokladá sa, že VW už rokoval s potenciálnymi investormi, ale pandémia koronavírusu veci spomalila.

NEPREHLIADNITE: