Škoda v Ženeve odhalila elektrický koncept Vision iV

61

Okrem dvoch úplne nových modelov predstavila česká automobilka na ženevskom autosalóne svoju víziu budúcnosti…elektrickej budúcnosti.

Koncept Vision iV je predzvesťou budúcej rodiny vozidiel značky Škoda s čisto elektrickým pohonom. Štúdia je prvým vozidlom značky postaveným na modulárnej platforme pre elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. O bezemisný pohon sa starajú dva elektromotory, jeden na prednej a druhý na zadnej náprave, vďaka čomu Vision iV disponuje pohonom všetkých kolies. Plochá ion-lítiová batéria je zabudovaná v podlahe vozidla, čím šetrí miesto, a umožňuje dojazd až 500 kilometrov v meracom cykle WLTP.

Prvý sériový elektromobil od Škody, ktorý bude vychádzať z tohto konceptu, bude predstavený až na budúci rok. Oveľa podstatnejšie sú preto dve nové produkčné autá, ktoré mali v Ženeve výstavnú premiéru. Najhorúcejšou novinkou je Škoda Kamiq, ktorá kompletizuje ponuku SUV značky Škoda. V predajniach ju však uvidíme až o pol roka. Na druhej strane, nová Škoda Scala, nástupca modelu Rapid Spaceback, by sa mala začať predávať už v apríli.