Škoda Octavia má slovenský cenník, základná cena modelu prekvapuje

11367

Nová Škoda Octavia je v súčasnosti k dispozícii v karosárskej verzii combi. V priebehu dvoch týždňov bude k dispozícii už aj vo verzii liftback. V oboch karosárskych verziách – liftback a combi bude dostupná v dvoch výbavových stupňoch Ambition a Style a s tromi pohonnými jednotkami.

Škoda Octavia vo verzii Ambition, ktorá začína na cene 21 810 eur vo verzii liftback alebo 22 760 eur vo verzii combi, sa pýši bohatou výbavou, ktorá zahŕňa napríklad dvojzónovú automatickú klimatizáciu Climatronic, 10-palcový Virtuálny Kokpit, ktorý nahradil analógové budíky, LED svetlomety vpredu i vzadu, hmlové LED svetlá či asistent udržiavania jazdného pruhu.

Ďalej si k tomu prirátajte 16-palcové disky z ľahkých zliatin, centrálne uzamykanie s diaľkovým ovládaním a štartovacím tlačidlom, elektrické ovládanie všetkých okien a vonkajších spätných zrkadiel, malý kožený paket, vyhrievané predné sedadlá, zadné parkovacie senzory, multifunkčný volant, 8,25-palcový infotainment SWING, vyhrievané trysky ostrekovača čelného skla, 7 airbagov, tempomat s obmedzovačom rýchlosti a mnoho ďalších položiek. Základný model vo výbave Active začína však omnoho nižšie.

Základ je drahší

Octavia vo variante liftback v kombinácii s motorizáciou 1,0 TSI 81 kW/110 k so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a výbavou ACTIVE začína na sume 17 790 eur. Základná výbava bude dostupná od júla 2020. Značka ŠKODA od dnešného dňa ponúka novinku v karosárskom prevedení combi od výbavového stupňa AMBITION.

V súčasnosti je tak možné objednať prevedenie OCTAVIA COMBI 1,5 TSI ACT 110 kW (150 k) so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a bohatou výbavou od 22 760 eur. OCTAVIA LIFTBACK bude dostupná v priebehu dvoch týždňov s rovnakou výbavou a s cenou už od 21 810 eur.

Top výbava

Najvyšší stupeň výbavy STYLE, ktorý začína na sume 24 540 eur (liftback) alebo 25 490 eur (combi), pridáva napríklad 17-palcové disky z ľahkej zliatiny, Full LED Matrix predné svetlomety a s funkciou prisvecovania do zákrut, LED zadné svetlá (TOP variant) s dynamickými ukazovateľmi smeru a uvítacím efektom či svetelný a dažďový senzor.

Ďalej čakajte navigačný systém COLUMBUS s 10-palcovým dotykovým displejom, vyhrievaný dvojramenný multifunkčný volant, parkovacie senzory vpredu, ambientné LED osvetlenie interiéru, KESSY FULL – systém bezkľúčového odomykania, zamykania a štartovania, strešný nosič (len pre Combi), alarm s vnútornými senzormi či ozdobné chrómované lišty v exteriéri.

Pakety

K jednotlivým variantom výbavy je možné dokúpiť aj akčné pakety rozširujúce výbavu vozidla. Napríklad paket AMBITION PLUS v hodnote 960 eur (cena 449 eur) dopĺňa výbavu AMBITION o svetelný senzor, KESSY FULL – systém bezkľúčového odomykania, zamykania a štartovania s alarmom a SAFE systémom či ambientné LED osvetlenie interiéru s osvetlením priestoru pre nohy vpredu a vzadu.

Paket STYLE PLUS v hodnote 2 140 eur (cena 749 eur) doplní maximálnu výbavu auta o parkovaciu kameru, virtuálny pedál (bezdotykové ovládanie veka batožinového priestoru), elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča s pamäťou, elektricky ovládané, vyhrievané a sklopné spätné zrkadlá s osvetlením nástupného priestoru, vnútorné spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, SIDE ASSIST – monitor mŕtveho uhla, elektricky ovládanú detskú poistku, spací paket (v prípade Combi) či Sun and Pack paket (v prípade Liftback).

Motorizácie

Štartovacia predajná cena 21 810 eur sa vzťahuje na špecifikáciu AMBITION s benzínovým motorom 1,5 TSI ACT 110 kW/150 koní so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. V prípade verzie combi začína cena s rovnakou výbavou a motorizáciou na 22 760 eur. Aktuálne dostupné sú celkovo tri motorizácie.

Okrem 150-koňového turbobenzínu sú to dva varianty dvojlitrového naftového turbomotora s výkonom 85 kW/115 k a 110 kW/150 k. Silnejší 2,0 TDI SCR 110 kW/150 koní je dostupný iba s automatickou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Ostatné motorizácie, zahŕňajúce benzínové turbomotory 1,0 TSI s výkonom 81 kW/110 koní a 2,0 TSI 140 kW/190 koní či naftový turbomotor 2,0 TDI 147 kW/190 k, budú dostupné v priebehu roka 2020.

Čo RS, Scout a hybrid?

Neskôr počas tohto roka sa do predaja dostanú zákazníkmi obľúbené deriváty – verzia SCOUT, športovo ladená OCTAVIA RS či variant s pohonom na stlačený zemný plyn (CNG). Ako prvá sa svetu už o pár dní ukáže športová OCTAVIA RS, ktorá vôbec po prvý raz dorazí vo variante iV, teda s čiastočne elektrifikovaným plug-in hybridným pohonom s maximálnym výkonom 180 kW/245 koní.

Model OCTAVIA tiež v budúcnosti rozšíri rodinu elektrifikovaných vozidiel o variant s plug-in hybridným pohonom s výkonom 150 kW (204 k) s dojazdom na čisto elektrický pohon až 55 km. Okrem toho pribudnú motorizácie s názvom eTEC, ktoré budú využívať mild-hybridnú technológiu. Trojvalec 1,0 TSI Evo s výkonom 81 kW (110 k) a štvorvalec 1,5 TSI Evo s výkonom 110 kW (150 k) budú spolupracovať so sedemstupňovou prevodovkou DSG, pričom budú využívať 48V remeňom poháňaný štartér-generátor a lítiovo-iónový akumulátor na zníženie spotreby a zvýšenie efektivity motora.

Autorizovaná predajná sieť prijíma objednávky na nový model ŠKODA OCTAVIA počnúc dnešným dňom. Okrem toho je možné konfigurovať vozidlo a zistiť viac informácií o vozidle aj o jednotlivých výbavových stupňoch či doplnkovej výbave na stránkach www.skoda-auto.sk

NEPREHLIADNITE: