Toto je skutočný, i keď len duchovný nástupca Škody 110 R

23162

Nie, toto nie je render náhodného automobilového manipulátora. R200 Non-fiction je funkčný superšport, svojim dizajnom odkazujúci na legendárny automobil v rámci Česka a Slovenska – Škodu 110 R.

Nie, toto nie je render náhodného automobilového manipulátora. Toto je skutočný, i keď len duchovný nástupca auta Škoda 110 R. Škoda s ním však nemá absolútne nič spoločné, i keď množstvo použitých dielov pochádza z koncernových automobilov. Tvorcovia ho volajú R200 Non-fiction a reálne sa bude predávať. Záujemcovia si však dobre plesnú po vačkoch.

Skladačka od Volkswagenu

Platforma novodobej 110 R pochádza z Ingolstadtu, presnejšie ju poskytlo Audi R8. Dizajn je však úplne nový a jeho autor, Petr Novague, sa vraj snažil spojiť retro s modernosťou. Karoséria je vyrobená z hliníka, miestami sa vyskytujú aj kompozitné materiály. Už na pohľad si môžete všimnúť, že automobil je poskladaný z viacerých dielov rôznych modelov koncernu Volkswagen.

Tak napríklad predné svetlá pochádzajú od Bentley, zadné sú ako vystrihnuté z Lamborghini Gallardo, spomenutý podvozok a pohon má na svedomí Audi a v interiéri sa nachádza zmes od Porsche a Audi. Napriek všelijakým autám, ktoré sú v R200 Non-fiction skĺbené, výsledok vyzerá brilantne.

Pohon quattro

Nakoľko ide o podvozok Audi R8, motor nemohol byť nikde inde než strede pred zadnou nápravou. 4,2-litrový atmosferický osemvalec má v pôvodnom naladení 309 kW (420 k) pri 7 800 ot./min a 430 Nm vrcholiacom v rozsahu od 4 500 až po 6000 ot./min. Prítomná je šesťstupňová manuálna prevodovka a pohon všetkých kolies quattro. Váha ani zrýchlenie nie sú známe, Nemec to však pri hmotnosti 1 560 kg dokáže na stovku rozbehnúť za 4,6 sekundy.

Podľa autorov vývoj tejto krásky trval 1,5 roka. Jeho výroba má začať prvým mesiacom roku 2016 a trvať do 2017. Dokopy má vzniknúť iba 24 ks, ktorých cena má začínať na 255 tisíc eurách. Ak máte záujem si superšport pozrieť, do 11. mája (2016) bude vystavený v galérii DOX v Prahe.

NEPREHLIADNITE:

Mrkni naše nové video: