Renault Talisman odhalený už aj ako dynamické kombi

1298

Tak trochu kontroverzný nástupca Laguny, Renault Talisman, sme vám predstavili začiatkom júla. Dnes bola predstavená aj praktickejšia verzia Grandtour, ktorá síce vyzerá majestátne a veľmi dobre, ponúkne menej objemný kufor.

Pri kombi variantoch sa výrobcovia zvyčajne snažia docieliť to, aby ponúkli bohatší vnútorný priestor predovšetkým v kufri. Hodnota 572 litrov určite nie je nízka, ale zhruba toľko dosahuje aj o triedu menší Leon ST. Tiež je to prekvapujúce, nakoľko sedan má až 608 l. Dĺžka batožinového priestoru je údajne 1116 mm, pričom po sklopení zadných sedačiek vytvoríte objem 1,7 m3 dlhý 2010 mm.

Pokiaľ ide o motorické jednotky, nová karosárska verzia dostala rovnaké motory. Jediný benzínový motor 1.6 TCe je dostupný s výkonom 110 kW (150 k) a 147 kW (200 k) – oba so 7-stupňovou dvojspojkou EDC. Dieslové motory budú tri. Najmenší 1,5-litrový štvorvalec má 81 kW (110 k), väčšia jedna-šestka s jedným turbom sa hrdí výkonom 96 kW (130 k) a jej variant s dvojstupňovým preplňovaním má až 118 kW (160 k). Prvé dva sa dodávajú s manuálom, ale za príplatok možno mať i dvojspojku. Biturbo budú ponúkať len s EDC prevodovkou.

V interiéri je dominantný monitor infotainmentu, ktorý môže mať buď 7” alebo 8,7”. Nainštalovaná je tu najnovšia verzia francúzskeho multimediálneho systému, R-Link 2, ktorá spolupracuje s výkonnou audio sústavou BOSE Surround System s 12 reproduktormi. K dispozícii budú viacerí asistenti aktívnej bezpečnosti, taktiež adaptívny tempomat a samozrejme systém riadenia všetkých kolies 4Control.

Premiéra Renaultu Talisman Grandtour prebehne na blížiacom sa autosalóne vo Frankfurte, do predaja sa dostane v prvej polovici roka 2016.

Renault Talisman Grandtour vyzerá, podobne ako v prípade Škody Superb Combi, lepšie než sedan.