Renault Sport končí: Čo sa to deje?!

2557
Zdroj: DriveTribe

S menom Renault Sport sa môžete navždy rozlúčiť. Stane sa z neho Alpine! Francúzska automobilka tvrdí, že táto zmena názvu je „súčasťou vytvorenia obchodnej jednotky Alpine“. Pokračuje tak v stratégii, ktorú započal premenovaním svojho Renault Sport tímu Formule 1 na Alpine.

Nová „obchodná jednotka Alpine“ teraz predstavuje spoločnosti Alpine, Renault Sport a všetky činnosti spoločnosti Renault v oblasti motoršportu. Zároveň to znamená, že odteraz bude každý vysokovýkonný Renault (napríklad Megane R.S.) nosiť znak Alpine.

Bude to ešte zaujímavé

Úplne nový rad Alpine má pozostávať z elektrického hot hatchu, elektrického crossoveru a elektrického športového vozidla, ktoré budú vyvinuté v spolupráci s Lotusom. A to znie viac ako dobre!

Pár teplých slov k tomu povedal aj Laurent Rossi, generálny riaditeľ spoločnosti Alpine: „V rámci reorganizácie skupiny Renault podľa značiek je nevyhnutné, aby rôzne subjekty, ktoré tvoria obchodnú jednotku, niesli názov Alpine a stelesňovali hodnoty a ambície značky. Cieľom spoločnosti Alpine je stať sa prémiovou športovou značkou na čele inovácií a technológií.”