Renault si chce vylepšiť imidž obnovou športovej značky Alpine

665

Francúzi sa rozhodli oprášiť, oživiť a vylepšiť si imidž menom Alpine, ktoré kúpili v roku 1973. Pomôcť im v tom má úplne nový model ako konkurent Alfy Romeo 4C a Porsche Cayman. Od roku 1995, kedy vyrobili posledný model – A610, totiž od Alpine neprišiel na svet jediný voz.

Bernard Ollivier ako súčasný šéf podznačky pre zahraničné média povedal, že chystajú úplne nový športový automobil s ročnou produkciou okolo 5 tisíc kusov. Výroba by mala začať koncom roka 2016 a predaj sa oficiálne začne v roku 2017.

Nový športiak bol pôvodne vyvíjaný v spolupráci s britským Caterhamom, avšak ich kooperácia sa údajne predčasne skončila a minulé leto Renault odkúpil podiel Britov na projekte. Technické parametre ešte vôbec nie sú známe, špekuluje sa však o upravenom motore 1.6 TCe z Clia RS IV. generácie s výkonom okolo 221 kW (300 koní). Keď si to dáme do rovnice s váhou okolo 1 100 kg, v spojení so zadným náhonom by zrýchlenie mohlo padnúť pod 5 sekúnd. Šušká sa i o použití elektrickej sústavy KERS.

Automobil by sa mal zaradiť do skupiny menších športových automobilov v strede uloženým motorom a dvojdverovou karosériou typu kupé s dvomi sedačkami. Cena sa odhaduje na rozpätie 40 až 50 tisíc eur, čo je zhruba teritórium hore spomenutých automobilov.

Pozn.: Na obrázku sa nachádza model Alpine A610, ktorý bol vyrábaný od roku 1991 až do 1995 s trojlitrovým prepĺňaným šesťvalcom.

Ani nie tak chce, ako to skutočne urobí. Prvé vozidlá majú totiž schádzať z linky koncom roka 2016.