Silent Shadow: Takýto Rolls Royce tu zatiaľ nikdy nebol!

1065
Zdroj: Rolls-Royce

Aj luxusný Rolls-Royce vstúpi do elektrickej hry. Nechal si zaregistrovať názov Silent Shadow.

Bolo len otázkou času, kedy sa jedna z najprestížnejších automobiliek sveta stane súčasťou elektrického trendu. Po experimentálnych vozidlách prichádzajú prvé informácie o tom, že Rolls-Royce by mal čoskoro predstaviť elektromobil, ktorý sa skutočne dostane do predaja. Pôjde o samostatný model, pre ktorý si automobilka nechala registrovať názov Silent Shadow.

V roku 2011 sme uvideli elektrický Phantom. Toto autíčko bolo poháňané dvomi elektromotormi s celkovým výkonom 290 kW a krútiacim momentom 800 Nm. Svet však vtedy ešte nebol pripravený na masívny rozmach elektromobility a úprimne, Phantom na tom nebol o nič lepšie. S dojazdom 200 km a pravdepodobne najväčšími batériami tej doby by ste na plné nabitie čakali hodiny. Nevadí, Rolls-Royce ukázal, že aj oni to vedia.

V roku 2016 nasledoval koncept 103EX, ktorý sa Justinovi Bieberovi zapáčil tak, že si podľa neho nechal upraviť svoj Wraith. Teda… podobajú sa. Koncept 103EX priniesol úplne prevratnú karosériu a vzhľad, ktorý jednoznačne oslní. Od začiatku však išlo o koncept, takže elektrické plány ešte stále neboli realizované.

Silent Shadow, ktorý by sa mal konečne dostať aj na cesty, dostal meno po modeli Silver Shadow, jednom z najúspešnejších Rollsov. Je takmer isté, že pod kapotou sa budú nachádzať elektromotory BMW. Ostatné informácie sú zatiaľ pod rúškom tajomstva.

Mrkni naše nové video: