Poznáme ceny Octavie e-TEC, iV a RS iV. Ceny “ekoverzií” vás prekvapia!

1253
Zdroj: Škoda

Slovenskí zákazníci si môžu počnúc dnešným dňom začať objednávať už aj elektrifikované modely Škoda Octavia. Mild-hybridná Octavia e-TEC s motorizáciou 1,0 TSI 81 kW (110 k) štartuje s výbavou Ambition od 22 410 eur, plug-in hybridná Octavia s motorizáciou 1,4 TSI 150 kW (204 k) začína na 31 760 eur a najvýkonnejšia Octavia RS s plug-in hybridným motorom 1,4 TSI 180 kW (245 k) je v ponuke od 37 460 eur. Čakali ste horšie?

Nové elektrifikované modely Škoda Octavia e-TEC, iV a RS iV prichádzajú na slovenský trh, aby doplnili už existujúce portfólio motorizácií a priniesli tak ekologickú alternatívu ku klasickým konvenčným palivám.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

e-Tec, iV a RS iV. Poznáte rozdiel?

Technológia mild-hybrid v modeli e-TEC umožňuje pri brzdení rekuperovať kinetickú energiu a vygenerovanú elektrickú energiu akumulovať v batérii s napätím 48 V. Táto energia sa potom využíva na elektrickú podporu (boost) spaľovacieho motora, ktorá umožňuje vyvinúť krútiaci moment do 50 Nm. V určitých jazdných situáciách je potom tiež možné spaľovací motor vypnúť a vozidlo nechať dobiehať zotrvačnosťou. Mild-hybridná technológia pritom dokáže znížiť spotrebu priemerne až o 0,4 l na 100 km.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Ešte atraktívnejšou alternatívou pre fanúšikov elektromobility je však plug-in hybridná Octavia iV, ktorá disponuje lítiovo-iónovou vysokonapäťovou batériou s kapacitou 13 kWh. Tá umožňuje dojazd s čisto elektrickým pohonom do 60 km v cykle WLTP. Maximálny krútiaci moment elektromotora 330 Nm, ktorý je k dispozícii okamžite po rozbehu, zabezpečuje výraznú akceleráciu. Aj vďaka tomu môže najvýkonnejšia Octavia RS iV zrýchliť z 0 na 100 km/h za 7,3 sekundy a jazdiť maximálnou rýchlosťou až 225 km/h.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Mild hybrd, mild cena

Elektrifikovaná ponuka modelu Octavia štartuje modelom Octavia e-TEC s mild-hybridným pohonom a motorizáciou 1,0 TSI 81 kW (110 k), v spojení so sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG. Liftback v základnej výbave Ambition začína na 22 410 eur, variant combi štartuje od 23 360 eur.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Vo výbave je možné nájsť interiér Ambition, 16-palcové disky z ľahkej zliatiny Twister, sedem airbagov, LED predné a zadné svetlomety, 8,25” infotainment systém Swing či parkovacie senzory vzadu. O bezpečnosť sa starajú asistenti Lane Assist (udržiavanie v jazdnom pruhu) a Front Assist s núdzovým brzdením. Komfort na palube zabezpečí dvojramenný multifunkčný volant, dvojzónová automatická klimatizácia, 8 reproduktorov, funkcia Bluetooth, tempomat s obmedzovačom rýchlosti či lakťová opierka Jumbo box. Samozrejme, nechýba záruka na 5 rokov alebo 100 000 km, služby Care Connect na 1 rok či Škoda Doživotná garancia Mobility Premium.

Plug-in hybrid v druhej polovici ponuky

Škoda ponúka po vzore modelu Superb iV plug-in hybridný pohon aj pre model Octavia. Nová Škoda Octavia iV s motorizáciou 1,4 TSI so systémovým výkonom 150 kW (204 k) a šesťstupňovou automatickou prevodovkou DSG štartuje od 31 760 eur. Ponúka sa vo variantoch liftback a combi, vo výbavách Ambition a Style.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Základná výbava Ambition obsahuje interiér Ambition, 18-palcové disky VEGA z ľahkej zliatiny, funkciu kontroly tlaku v pneumatikách, navigačný systém Columbus s 10” displejom, Virtuálny kokpit, 8 reproduktorov, LED svetlá vpredu a vzadu, bezkľúčové štartovanie Kessy Go, dvojzónovú automatickú klimatizáciu, podporu Bluetooth a Smartlink+ a mnoho ďalšieho. O bezpečnosť na palube sa stará 7 airbagov a asistenti Lane Assist (udržiavanie v jazdnom pruhu) či Front Assist s núdzovým brzdením.

RS iV je variant pre fajnšmekrov

Vrcholom elektrifikovanej ponuky modelu Octavia je verzia Octavia RS iV s motorizáciou 1,4 TSI 180 kW (245 k) a šesťstupňovou automatickou prevodovkou DSG, ktorá štartuje na sume 37 460 eur za verziu liftback, resp. 38 410 eur za verziu combi. Bohatú základnú výbavu tvoria čierne detaily v exteriéri spolu s 18-palcovými diskami Comet, športový interiér RS, Bi-LED Matrix svetlomety s natáčaním, uvítacím efektom a vzadu aj s dynamickou smerovkou.

Ďalej je tu 8 airbagov, navigačný systém Columbus s 10” displejom, Virtuálny kokpit, podpora Bluetooth, bezkľúčový prístup a štartovanie Kessy Full, 3-ramenný športový volant s vyhrievaním, dvojzónová automatická klimatizácia, LED ambientné osvetlenie interiéru či lakťová opierka s priehradkou Jumbo box. O bezpečnosť sa starajú asistenti Lane Assist (udržiavanie v jazdnom pruhu), Light and Rain Assist (svetelný a dažďový senzor) či Front Assist s núdzovým brzdením.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Modely Octavia e-TEC, iV a RS iV bude možné dovybaviť aj akčnými a výhodnými paketmi, ktoré do výbavy pridajú množstvo komfortnej výbavy, ako aj ďalšie bezpečnostné asistenčné systémy či Simply Clever riešenia. Novinky je už možné objednávať u autorizovaných predajcov značky Škoda alebo konfigurovať na stránke www.skoda-auto.sk.

NEPREHLIADNITE: