Poznáme cenu: Citroën C4 X prišiel, aby rozpútal debatu. SUV kupé alebo zdvihnutý sedan?

518
Zdroj: Citroën

Po modeli C5 X prichádza menší z radu crossoverov. C4 X na Slovensku kúpite s cenovkou hlboko pod 25 tisíc.


Najprv C4, ktorá sa nepodobala na žiadnu predtým. Podom C5 X, pri ktorej sme sa nevedeli rozhodnúť, o akú karosársku verziu ide. Nová C4 X nám to neuľahčuje tiež. Prináša ale hráča do segmentu, v ktorom popularita stále rastie.

Zdroj: Citroën
Zdroj: Citroën

Novú C4 X si s C4-kou nezamieňajte. I keď ide o podobné autá, rozmermi dávajú jasne najavo, že patria do inej kategórie. Model s príponou X je nielen o niečo terénnejší, ale aj väčší. S dĺžkou 4,6 metra konkuruje Renaultu Arkana, dlho jedinému SUV kupé z neprémiovej rodiny. Pri C4 X si jeho zaradením nie sme úplne istí, no SUV kupé určite je jednou z možností minimálne na základe vzhľadu. So svetlou výškou 156 milimetrov však viac vody namúti medzi terénne vyzerajúcimi sedanmi.

Zdroj: Citroën
Zdroj: Citroën

Cena od 22 990 eur

V čom sme si však istí, je jeho vzhľad. Typické francúzske črty sa nezaprú a auto je na prvý pohľad chic. Dostanete ho už do 22 990 eur. Za túto cenu vám pod kapotu namontujú manuálnu šesťstupňovú prevodovku a 1,2-litrový benzínový trojvalec s výkonom 102 koní. Už v základnej výbave sa pritom nachádza dvojzónová automatická klimatizácia či zadné parkovacie senzory.

Zdroj: Citroën
Zdroj: Citroën

Aj nafta, aj elektrina

Drahšia a výkonnejšia benzínová motorizácia PureTech 130 má 130 koní a výlučne osemstupňovú automatickú prevodovku. Elektrina je dostupná tiež, a to od 35 490 eur s výkonom 136 koní.

Zdroj: Citroën
Zdroj: Citroën

Zarytých nafťákov ale poteší, že C4 X uvedú aj s dieselovým motorom. V troch najvyšších výbavách budú dostupné motory BlueHDi s výkonom 130 koní a 8-stupňovým automatom. Tie budú začínať od 27 990 eur.

 

Mrkni naše nové video: