Po viac ako polstoročí sa legendárna Isetta vracia, ako elektrické vozítko Microlino

495

V päťdesiatych rokoch minulého storočia, sa spoločnosť BMW dostala do krízy, pretože dopyt po luxusných sedanoch rapídne poklesol. Keďže automobilka bola vo vážnych finančných problémoch, len krôčik od krachu, rozhodla sa pre riskantný krok. V licencii pod značkou Iso Isseta vyrobilo BMW 160 000 miniatúrnych vozidiel určených pre bežných ľudí. O pohon dvoch zadných kolies sa staral miniatúrny motor s objemom štvrť litra a výkonom 12 koní. Toto vozítko malo odviezť troch pasažierov a výnimočné bolo aj nastupovanie a vystupovanie cez otváracie čelo karosérie.

Dnes, o viac ako šesťdesiat rokov neskôr, sa s podobnou myšlienkou začala zaoberať švajčiarska spoločnosť Micro Mobility Systems, ktorá sa preslávila výrobou kolobežiek. Na tohto ročnom ženevskom autosalóne predstavila koncept modelu s názvom Microlino. Toto mestské približovadlo má mať typický tvar bublinovej karosérie so širším predným rozchodom. Prvou a zásadnou zmenou je pohon, ten bude v Microline zabezpečovať elektrický akumulátor s kapacitou 15 kWh, maximálka bude podľa výrobcu atakovať rýchlosť 100km/h. Dojazd Microlina bude približne 120 km a s dĺžkou 2,5 m sa z neho stáva ideálne mestské premiesťňovadlo.

V rušných mestách, ktoré sú často preplnené a trpia akútnym nedostatkom parkovacích miest, bude Microlino ideálnym riešením, pre ľudí, ktorí chcú jazdiť do práce ekologicky a štýlovo. Cena modelu Microlino sa bude pohybovať na úrovni 8 500€.

Švajčiarská spoločnosť oprášila legendárnu Isettu, s elektrickým pohonom a miniatúrnou dĺžkou prichádza model Microlino.

Mrkni naše nové video: