Nový Hyundai TUCSON je v predaji. S cenou od 27 990 € a hodnotnou výbavou už v základe

343

Slovenský importér značky Hyundai zverejnil cenník svojho najpredávanejšieho SUV modelu.

Nový TUCSON naďalej ponúka širokú paletu motorizácií, pribudla hodnotná výbava už v základe a viacero nových funkcií a prvkov. Akciová cena vozidla s benzínovou motorizáciou 1,6 T-GDi začína na sume 27 990 €. 

Benzín, nafta aj hybrid

Nový Hyundai TUCSON je v ponuke s benzínovým motorom 1,6 T-GDi s výkonom 118 kW (160 k) v kombinácii s manuálnou prevodovkou a pohonom predných kolies alebo s mild hybridnou technológiou, automatickou dvojspojkovou 7-stupňovou prevodovkou a možnosťou výberu pohonu predných alebo všetkých kolies.  

Naftový variant reprezentuje motorizácia 1,6 CRDi s mild hybridom, ktorá poskytuje výkon 100 kW (136 k) a ponúka sa výlučne v kombinácii s automatickou dvojspojkovou 7-stupňovou prevodovkou a pohonom predných alebo všetkých kolies. 

Hybridný Tucson má systémový výkon 158 kW (215 k) a je spojený so 6-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom predných alebo všetkých kolies. 

Výkonnostný vrchol predstavuje Tucson Plug-in Hybrid so systémovým výkonom 185 kW (252 k), 6-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých, alebo – a to je pri plug-in hybridnom Tucsone novinka – aj pohonom len predných kolies. 

Bohatšia výbava už v štandarde

Nový Hyundai Tucson je už štandardne vybavený viacerými hodnotnými funkciami a prvkami. Nechýbajú predné Full LED svetlomety, LED osvetlenie interiéru, predné a zadné parkovacie senzory ani inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom na prístrojovej doske. 

Nová je aj digitálna prístrojová doska s 4,2“ plne farebným TFT LCD displejom. Nový Tucson je tiež automaticky vybavený integrovanou navigáciou s 12,3“ farebným displejom a službami vzdialenej správy vozidla Bluelink. 

Head-up displej aj inteligentné projektorové svetlomety

Aktualizácia priniesla viacero noviniek a vylepšení. Napríklad inteligentné predné Full LED projektorové svetlomety (IFS) s funkciou adaptívneho diaľkového svietenia, head-up displej s premietaním údajov na čelné sklo či digitálna prístrojová dosku Supervision s 12,3″ TFT LCD displejom. 

Fanúšikovia športovejšej atmosféry majú aj pri novom Tucsone možnosť zvoliť si najvyšší stupeň výbavy N Line+. Ten ponúka športový dizajn a zliatinové disky kolies v unikátnom dizajne. 

Vylepšený dizajn 

Nový dizajn dostala mriežka chladiča a denné svetlá. Vylepšený tvar predného a zadného nárazníka, vzduchových clôn a aerodynamický tvar diskov kolies prispievajú k zlepšeniu prúdenia vzduchu.  

Výraznou zmenou prešiel interiér. Kompletne prepracovaná je palubná doska, prístrojová doska, stredový tunel, volant, vrchná časť dverí aj lakťová opierka. Nový Tucson je možné si objednať aj s 5 novými farbami karosérie a novou farbou interiéru.