Nový Vokswagen Crafter je vyladený presne pre potreby zákazníkov

190

Spoločnosť Volkswagen dnes vypustila prvé fotografie a technické údaje modelu Crafter. Príchod novej generácie tohto úžitkového vozidla sme vám avizovali už dávnejšie. Tak poďme sa teda pozrieť na nový Crafter detailnejšie.
V prvom rade treba spomenúť, že spoločnosť Volkswagen sa pri konštruovaní inšpirovala najmä skúsenosťami a poznatkami samotných zákazníkov. Aj vďaka týmto poznatkom z sa Volkswagenu podarilo nastaviť nové štandardy, ktoré Crafter posúvajú vpred oproti konkurencii.

Priestorové usporiadanie na mieru

Ak potrebujete objemnú dodávku na prepravu veľkých telies alebo veľkostný kompromis na transport v úzkych mestských uliciach Volkswagen ponúkne nový Crafter hneď v niekoľkých veľkostiach. Na výber budú štyri základné modely, tri dĺžky a tri výšky. Aj vďaka priestorovému usporiadaniu sa podarilo Volkswagenu dosiahnuť maximálne priestorové využitie. Zaujímavý je taktiež pomer medzi vonkajšími rozmermi a veľkým objemom, ktorý ďaleko prekonáva svojho predchodcu.

Široká ponuka verzií

Nový Crafter pod kapotou skrýva úplne nový štvorvalcový turbodiesel 2.0 TDI. Ten bude k dispozícii v štyroch verziách. Zákazníci majú na výber výkon 75 kW (102 k), 90 kW (122 k) a 103 kW (140 k). Strop ponuky tvorí dvakrát preplňovaný BiTurbo TDI s výkonom až 130 kW (177 k). Podľa verzie sa jednotlivé modely dajú objednať buď s pohonom prednej alebo s pohonom zadnej nápravy. K dispozícii bude taktiež pohon všetkých štyroch kolies 4MOTION. Zákazník si navyše bude môcť vo všetkých verziách objednať buď automatickú alebo manuálnu prevodovku.

Moderní asistenti

Nie je novinkou, že asistenčné systémy z konvenčných vozidiel sa často po čase prenesú aj do úžitkových vozidiel. Podobnú stratégiu zvolil aj Volkswagen. Nový Crafter bude po novom vybavený napríklad elektromechanickým posilňovačom, stabilizačným systémom ESP s funkciou stabilizácie prívesu, radarovým tempomatom, multikolíznymi brzdami. K zaisteniu bezpečnosti prispejú napríklad aj cúvacie kamery, parkovacie senzory, sústava airbagov a LED reflektory.

Sofistikovaný dizajn

Dizajnéri v spolupráci so samotnými konštruktérmi dosiahli vďaka pokročilej koncepcii dizajnu a lepšiemu usporiadaniu skutočne pozitívny aerodynamický odpor len 0,33. Tým sa podarilo znížiť prevádzkové náklady a v neposlednom rade aj hluk. Nový Crafter prináša teda okrem hospodárnosti aj robustnú konštrukciu spojenú s kvalitnou úpravou a odolnými materiálmi ako v interiéri tak v exteriéri.

Na výrobu nového Crafteru si Volkswagen vybral mesto Wrzesnia. Presne tu bol na ploche 220 hektárov vybudovaný nový závod, odkiaľ Crafter poputuje do showroomov, kde si ho budete môcť zakúpiť.

Inovácie neobchádzajú ani segment úžitkových vozidiel. Dôkazom toho je aj nový Volkswagen Crafter, ktorý posúva latku hneď v niekoľkých ohľadoch.