Novú Škodu Fabia už môžete mať aj so štvorvalcom. Lacné to úplne nebude

2561
Zdroj: TS Škoda Auto

Ponuka motorizácií Fabie sa v rámci štvrtej generácie rozrastá o štvorvalcový variant s objemom 1.5 litra a výkonom 110 kW (150 k).  Nová Fabia tak bude ešte dynamickejšia a vďaka technológii vypínania valcov ACT (Active Cylinder Technology) aj úspornejšia.

Najdynamickejší  variant si môžu slovenskí zákazníci kúpiť od výbavy Ambition, v kombinácii so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG, už od 17 920 eur.

Zdroj: TS Škoda Auto
Zdroj: TS Škoda Auto

Naložená

Najpredávanejší model na trhu, Škoda Fabia, nedávno prišiel vo svojej štvrtej generácii s dynamickejším vzhľadom a väčšími rozmermi vďaka platforme MQB-A0, ktorú Fabia využíva vôbec prvýkrát. To umožnilo, aby novinka narástla do dĺžky a šírky, čo poskytuje pasažierom vnútri oveľa viac priestoru pre seba, ale i batožinu. Kufor narástol oproti predchádzajúcej generácii o 50 litrov na špičkových 380 litov.

Zdroj: TS Škoda Auto
Zdroj: TS Škoda Auto

Teraz si novinku môžu slovenskí zákazníci objednať už aj s najvýkonnejším motorom 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a krútiacim momentom 250 Nm, v kombinácii so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Nová Fabia v tomto prevedení dokáže z rýchliť z 0 – 100 km/h za 8 sekúnd. Štvorvalcový výkonný a zároveň úsporný motor je k dispozícii od výbavy Ambition.

Zdroj: TS Škoda Auto
Zdroj: TS Škoda Auto

Už vo výbave Ambiition pritom nová Fabia ponúka navyše okrem základnej výbavy nový dvojramenný kožený volant, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, manuálnu klimatizáciu s peľovým filtrom, funkciu Easy Start – centrálne uzamykanie diaľkovým ovládaním a štartovanie prostredníctvom tlačidla, dáždnik vo výplni dverí vodiča, chrómované ovládače prívodu vzduchu a rámčeky prívodu vzduchu v interiéri či 16-palcové disky Proxima Aero z ľahkej zliatiny.

Zdroj: TS Škoda Auto
Zdroj: TS Škoda Auto

Okrem toho patria do základnej výbavy novej Fabie rôzne asistenčné systémy, ktoré dopĺňa nadštandardná záruka (5 rokov alebo 100 000 km), či napríklad nové LED svetlomety vpredu, rádio Swing so 6,5-palcovým farebným displejom, Bluetooth či štvorica reproduktorov.

Novú generáciu modelu Škoda Fabia s motorizáciou 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) je možné objednávať na www.skoda-auto.sk alebo v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda.

Mrkni naše nové video: