Nové BMW X3. Je naozaj lepšie ako doteraz?

459

Novy model BMW X3 sa môže pochváliť vyššou Športovou príťažlivosťou, vizuálnou výnimočnosťou a variabilnou všestrannosťou viac ako kedykoľvek predtým, prichádza do srdca ponuky v podobe talentovaného univerzálneho modelu na každodenné používanie. 

Bmw x3 prináša novy modernejší dizajn exteriéru ale aj interiéru ale aj vysoko kvalitné materiáli a bohatá štandardná výbava. Radosť a komfort z jazdy prináša široký vyber polo autonómnych jazdných a parkovacích systémov.  

 

Nový dizajnový jazyk

Nový dizajnový jazyk exteriéru dodáva štvrtej generácii BMW X3 monolitický vzhľad s výraznými proporciami. Veľké plochy a jasne definované línie vytvárajú štruktúrovaný a zjednodušený exteriér.

Veľké ľadvinky mriežky chladiča na prednej časti BMW X3 dodávajú istotu a priestor pre kameru a radary. Výrazné bočné prahy a línia strechy siahajúca do zadnej časti zdôrazňujú športovú siluetu. Rozšírené blatníky vzadu vytvárajú dojem šírky.

BMW X3 ponúka jeden základný a osem metalických odtieňov laku, vrátane novej sivej metalízy Dune Grey. Štandardne má 18-palcové disky, s možnosťou 20- a 21-palcových verzií dostupných z výroby.

Športové prémiové prostredie a veľkorysý priestor

Kabína nového BMW X3 spája robustnú funkčnosť s priestrannosťou a prémiovou atmosférou. Hlavnými prvkami kokpitu sú zakrivený BMW Curved Display s 12,3-palcovou prístrojovou doskou a 14,9-palcovou stredovou dotykovou obrazovkou. Pod nimi sa nachádza interaktívna lišta BMW Interaction Bar s ovládaním prúdenia vzduchu a výstražných svetiel.

Motorizácie   

BMW X3 bude dostupné s 2-litrovým benzínovým štvorvalcom a 2-litrovým naftovým šesťvalcom. Model X3 M50 xDrive má 3,0-litrový šesťvalcový motor s M TwinPower Turbo a 48 V mild hybridným systémom. Výkon je 293 kW (398 k) a krútiaci moment 580 Nm, s osemstupňovou automatickou prevodovkou Steptronic Sport a pohonom všetkých kolies BMW xDrive.

Plug-in hybridný systém BMW X3 30e xDrive tvorí 2,0-litrový benzínový štvorvalec s elektromotorom v osemstupňovej prevodovke. Systémový výkon je 220 kW (299 k) a krútiaci moment 450 Nm. Z 0 na 100 km/h zrýchli za 6,2 sekundy, maximálna rýchlosť je 140 km/h na elektrický pohon a 215 km/h s oboma pohonmi.

S pomocou najnovšej generácie technológie BMW eDrive a adaptívnej rekuperácie dosahuje nový model BMW X3 30e xDrive elektrický dojazd do vzdialenosti 81 – 90 kilometrov podľa cyklu WLTP, čo je podstatne viac, ako ponúkal jeho predchodca.