Nissan Micra dostane elektrického nástupcu. Bude stáť ako spaľovák

720
PARIS, France – Nissan today announced an all-new compact electric vehicle coming to European markets.
Zdroj: Nissan

Malý elektromobil postavia na platforme, ktorú bude zdieľať s Renaultom a Daciou.

Nissan Micra dostane nástupcu z elektrických radov. Potvrdila to automobilka, ktorá zverejnila prvé informácie. Či pôjde o model s názvom Micra, zatiaľ nie je známe. Plánujú ho však postaviť v spolupráci s Renaultom.

Zdroj: Nissan
Zdroj: Nissan

CMF-B-EV. Tak sa volá nová platforma, na ktorej budú svoje vozidlá stavať automobilky Renault, Dacia, Nissan a Alpine. Prvým autom postaveným na tomto základe je pripravovaný Renault 5. Nástupca Micry bude druhým v poradí a proporčne bude veľmi podobný. Technické špecifikácie zatiaľ ostávajú neznáme. Auto bude mať dĺžku medzi 3,9 a 4,2 metrami a batériu s kapacitou okolo 50 kWh. Na jedno nabitie by mohlo prejsť 400 kilometrov.

Zdroj: Nissan
Zdroj: Nissan

Na nový elektrický model si budeme musieť počkať poriadne dlho. Zástupcovia značky hovoria o uvedení na trh až niekedy v roku 2024 alebo dokonca neskôr. Dobrou správou však je, že podľa ich slov bude cena porovnateľná so spaľovacími modelmi. Náklady ušetria najmä na zdieľaní súčiastok so spaľovacími modelmi platformy CMF-B. Auto sa bude vyrábať vo francúzskej továrni Renault ElectriCity.

Mrkni naše nové video: