Nehoda desaťročia: Na slovenskej D4 sa zrazilo Ferrari a Dacia Duster. Škoda je astronomická

11184
Zdroj: Facebook

Nehody v žiadnom prípade nie sú príjemným a ani zábavným zážitkom. Aby ste však videli stret Ferrari s Daciou? To vám minimálne vyhodí sánku z kĺbov.

Nehody drahých áut sú skôr devízou arabských krajín, pretože tam sa ich jednoducho vyskytuje viac. Iba tento týždeň sme však videli jednu aj na Slovensku. Na diaľnici D4 v smere do Stupavy sa Ferrari SF90 stretlo z jedným z najikonickejších áut u nás, Daciou Duster. Škody sa hýbu v státisícoch. A je vám jasné, že nie na strane Dacie.

O celej nehode informuje Polícia Slovenskej republiky na svojej facebookovej stránke. Po nehode Ferrari vyletelo do priekopy. Dacia sa zvrtla do opačného smeru a zostala na ceste. Bez zranení sa zrážka nezaobišla, no k obetiam na životoch našťastie nedošlo. Dychové skúšky oboch vodičov vyšli negatívne.

150 vs. 1000 koní

Zaujímavosťou je, že sa stretli autá z opačných strán “potravinového reťazca”. Dacia Duster  začina na sume 13 590 eur a Ferrari SF90 niekde nad úrovňou 455 tisíc. Dacia má v závislosti od pohonu výkon 90-150 koní, Ferrari SF90 ich má 1000.

Najlacnejší vs. najdrahší: Porovnali sme základný Duster s “plnkou”

Celkové škody na oboch autách polícia vyčíslila na 505 000 eur. Z toho pri Ferrari 500 000 a pri Dacii 5 000 eur.