Modernizovaný T-Cross prináša modernizáciu interiéru a exteriéru

336

Všestranný kompaktný priestorový zázrak. Interiér modelu T-Cross sa vyznačuje veľkou variabilitou vďaka zadnému sedadlu, pozdĺžne posuvnému v rozmedzí 140 mm.

Podľa jeho polohy má batožinový priestor základný objem 385 až 455 litrov. Využiteľnosť ďalej zvyšuje sklopné operadlo, delené v pomere 60:40 a štandardné dopredu sklopné operadlo sedadla spolujazdca. Tým sa dá vytvoriť rovná plocha na prepravu predmetov  s dĺžkou až 2398 mm. Maximálny objem batožinového priestoru pri sklopení zadného operadla a naložení do výšky operadiel predných sedadiel je 1281 litrov.  

Nový interiér a ovládacie prvky.

V interiéri na prvý pohľad upúta prístrojová doska modifikovaného tvaru, ktorá má mäkké vyhotovenie z kvalitnejšieho materiálu.  V hornej časti pred spolujazdcom je potiahnutá koženkou s ozdobným prešitím, čo spolu s novými dekoračnými obkladmi dodáva kokpitu ušľachtilejší vzhľad. 

Príplatková dvojzónová klimatizácia Climatronic dostala digitálny ovládací panel s osvetlenými dotykovými posúvačmi na nastavovanie teploty a rýchlosti ventilátora. Na ovládanie základných funkcií klimatizácie a vyhrievania predných sedadiel slúžia dotykové plochy. 

Infotainment novej generácie

Súčasťou sériového vybavenia všetkých verzií je digitálny prístrojový panel Digital Cockpit s uhlopriečkou 8 palcov (20,3 cm).  Za príplatok si zákazníci môžu objednať dokonalejší systém Digital Cockpit Pro s väčšou uhlopriečkou 10 palcov (25,4 cm) a širším rozsahom funkcií. V rámci modernizácie dostal T-Cross aj systémy infotainmentu novej generácie s najnovším softvérom a dotykovým displejom odsadeným od palubnej dosky. 

Travel Assist pre zvýšenie komfortu

Ako jeden z mála automobilov svojej triedy môže byť T-Cross vybavený asistenčným systémom Travel Assist.  Tento asistenčný systém umožňuje asistované vedenie vozidla v pozdĺžnom a priečnom smere. V závislosti od premávky systém dokáže automatickým zrýchľovaním a brzdením udržiavať vozidlo v jazdnom pruhu s bezpečným odstupom od vozidla idúceho vpredu. 

Tri verzie vybavenia na Slovensku

Pri modernizácia sa štruktúra verzií vybavenia zjednotila s ostatnými modelovými radmi značky Volkswagen. Na Slovensku sa T-Cross predáva v troch vyšších verziách vybavenia. Preto základ predstavuje stredná verzia „Life“ nad ktorou figurujú dve najvyššie verzie  – elegantne koncipovaná Style a športovo ladená R-Line. Farebnú paletu pri modernizácii doplnili tri nové farby –žltá grape “, svetlomodrá „clear metalíza“ a  červená „kings metalíza“.