Mercedes-Benz CLS prešiel faceliftom. Má úplne nový… volant

481
Mercedes-Benz CLS
Zdroj: Mercedes Benz

Mercedes-Benz predstavil aktualizované CLS. Je rovnako nádherné ako pôvodné. Vlastne, zmenu zbadáte len s lupou.

Značka zo Stuttgartu predstavila nový výzor jedného zo svojich ikonických modelov. Ide o facelift modelu C257, ktorý prvýkrát predstavili v roku 2018. To, že Mercedes je priekopníkom v nadčasovom dizajne, potvrdzuje aj samotný facelift. Zmeny sú len minimálne.

Mercedes-Benz CLS
Zdroj: Mercedes Benz

Ak vám doteraz základné CLS prišlo fádne, tu sa udiala najväčšia zmena. Po novom dostanete už v štandarde mnohé dizajnové prvky podobné paketu AMG. Športovejší dizajn bude zahŕńať pozmenenú prednú masku a športový nárazník z výraznejšími prieduchmi. Na zadnom nárazíku môžete obdivovať nové imitácie prieduchov. Keď je základ športový, AMG paket musí byť ešte športovejší. Chýbať nebudú ani dvadsaťpalcové disky kolies.

Mercedes-Benz CLS
Zdroj: Mercedes Benz

Zmena sa udiala aj vnútri. Okrem hnedej a šedej farby pribudol aj aktualizovaný multimediálny systém MBUX. Najvýraznejšou zmenou, ktorú bez problémov spozorujete aj bez toho, aby obe autá stáli vedľa seba, je úplne nový volant s dotykovými plochami obalený v Nappa koži. Volant bude po novom obsahovať aj dve dotykové plochy, ktoré dokážu zistiť, či držite volant. Ak budete mať zapnutý tempomat, nebudete musieť mykať volantom, aby auto usúdilo, že držite volant. Stačí ho naozaj iba držať.

Mercedes-Benz CLS
Zdroj: Mercedes Benz

Nové vylepšené CLS bude dostupné už v júli tohto roka. Mercedes však plánuje uviesť aj limitovanú edíciu Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+. Limitka obmedzená na 300 kusov bude dodávaná výlučne s pohonom všetkých kolies, a tak bude tradičné gumovanie pred Bauhausom skôr výsadou starších generácií. Namiesto toho však dostanete v novinke príjemných 429 koní, ktoré vďaka štartérgenerátoru pri rozjazde doplní ďalsích 21 elektrických. Z 0 na 100 km/h sa dostane za 4,5 sekundy a tachometer zastaví elektronika na rýchlosti 250 km/h, v prípade dodatočného balíka AMG až na 270 km/h.