Mazda odhalila krivky novej Mazdy CX-5

337

Japonská automobilka včera oficiálne informovala svet o tom, že nová generácia modelu CX-5 bude predstavená 16. novembra na autosalóne v Los Angeles. Automobilka vkladá do tohto modelu veľké nádeje a zákazníkom sľubuje prepracovanejší dizajn a modernejšie technológie, ktoré rozhodne nesmú chýbať pri jazde v tomto kompaktnom SUV.

Kombinácia kultivovanosti a sily – presne takto Mazda charakterizuje krivky a dizajn exteriéru novej generácie modelu CX-5. Mazda reklamnom snímku v zatemnenej atmosfére decentne vykresľuje ostrejší a dynamickejší vyzerajúci vzhľad modelu CX-5. Vďaka zníženému profilu a napnutým líniám karosérie by mnohí mohli povedať, že sa pozeráme na scvrknutý model CX-9. To by v konečnom dôsledku nebolo vôbec nič zlé.

Mazda zatiaľ drží väčšinu podrobností o novej generácii v tajnosti, ale so všetkou pravdepodobnosťou uvidíme crossover s novou generáciou zážihových jednotiek SKYACTIV-G.

Nová generácia kompaktného SUV od Mazdy je dlho očakávaným kúskom, a teraz už vieme aj presný dátum oficiálnej premiéry. Mazda CX-5 sa nám prvýkrát ukáže 16. novembra na autosalóne v Los Angeles.

Mrkni naše nové video: