Máte radi Suzuki Swift? S novým motorom a farbami ho budete mať ešte radšej!

478
Zdroj: TS Suzuki

Suzuki uvádza na trh facelift svojho kompaktného hatchbacku modelu Swift. Vylepšenia zahŕňajú športovejší exteriér, ešte úspornejšiu pohonnú jednotku a viac pokrokových bezpečnostných technológií.

Swift je už dlhodobo obľúbený medzi motoristami z celého sveta, ktorí hľadajú štýlový a zábavný hatchback. Aktuálna generácia, dostupná na trhu od roku 2017, zaznamenala viacero úspechov. Swift bol jedným z top troch finalistov súťaže World Urban Car 2018 a do konca roka 2019 prekonal hranicu 745 000 predaných kusov v 119 krajinách sveta.

Zdroj: TS Suzuki
Zdroj: TS Suzuki

Miniatúrne zmeny vzhľadu

Dizajn prešiel dynamickými úpravami, ktoré priniesli novú trojrozmernú prednú masku s dierovanou štruktúrou a s horizontálnym chrómovým akcentom, nové dvojfarebné kombinácie a elegantné alternatívy farebnosti v interiéri.

Novinkou je trojrozmerne štruktúrovaná maska chladiča s chrómovou lištou.
Zdroj: TS Suzuki

Swift je typický svojou výraznou prednou časťou, širokým postojom, charakteristickým orámovaním okien a ďalšími detailami ako je plávajúca strecha a vertikálne uložené LED svetlá. Tento neprehliadnuteľný dizajn je najnovšie ešte zvýraznený vďaka novým prvkom. Maska chladiča a disky z ľahkých zliatin s lešteným povrchom sú skombinované tak, aby Swift stelesňoval silu a sofistikovanosť zároveň.

Zdroj: TS Suzuki
Zdroj: TS Suzuki

Novinkou sú aj ďalšie dvojfarebné kombinácie. Charakteristické farby Burning Red Pearl Metallic a Speedy Blue Metallic sú s príchodom faceliftu v ponuke aj v kombináciách s čiernou strechou. Pribudli tiež dve úplne nové farebné kombinácieFrame Orange Pearl Metallic s čiernou strechou a Rush Yellow Metallic so striebornou strechou.

Zdroj: TS Suzuki
Zdroj: TS Suzuki

Pre dômyselne prepracovaný a športovo ladený interiér sú typické ukazovatele v tubusoch a športový volant zrezaný v spodnej časti. Nový Swift navyše prináša možnosť strieborného obloženia interiéru a umocňuje tak moderný dojem z priestoru.

Efektívnejší mild-hybrid pre Swift

Okrem množstva bezpečnostných prvkov dostupných aj v súčasnej verzii, získal modernizovaný Swift aj ďalšie asistenčné systémy, ako napríklad rozpoznávanie dopravných značiek, monitorovanie mŕtveho uhla či funkciu predchádzania vybočeniu z jazdného pruhu.

Zdroj: TS Suzuki
Zdroj: TS Suzuki

Nový motor K12D 1.2 DUALJET so systémom SHVS Mild Hybrid a dvojitým vstrekovaním ponúka optimálny výkon v kombinácii s dobrou spotrebou paliva. Napomáha tomu aj elektricky ovládané variabilné časovanie sacích ventilov (VVT), olejové čerpadlo s variabilnou kapacitou a elektricky riadené dýzy na chladenie piestov.

Zdroj: TS Suzuki
Zdroj: TS Suzuki

Spotreba paliva sa znižuje aj vďaka systému SHVS Mild Hybrid, dostupného vo všetkých verziách modernizovaného Swiftu. Systém pozostáva z ľahkého, kompaktného ISG (integrovaný štartér – generátor) s funkciou elektromotora a lítiovo-iónovej batérie s kapacitou, ktorá sa zvýšila z 3 Ah na 10 Ah, vďaka čomu v porovnaní s predchádzajúcou verziou ešte viac znižuje spotrebu paliva.

Systém SHVS Mild Hybrid premieňa kinetickú energiu generovanú počas brzdenia na elektrickú energiu, ktorá nabíja lítiovo-iónovú batériu a ktorú elektromotor využíva na asistovanie spaľovaciemu motoru v snahe dosiahnuť nižšiu spotrebu paliva. Taktiež automaticky zastaví motor keď je auto nehybné, vďaka čomu tiež šetrí palivo.

NEPREHLIADNITE: