Litrový EcoBoost je tretíkrát medzinárodným motorom roka

649

Litrový EcoBoost dostal od poroty 351 bodov, čím si od druhého najlepšieho motora roka vyslúžil náskok až 70 bodov. Na druhom mieste bola 4,5-litrový osemvalec od Ferrari (281 b.) a na tretej priečke sa umiestnil štvorvalec koncernu VW – 1.4 TSI (254 b.).

EcoBoost si odnesie aj oceneni kategórie do 1 litra s konečným výsledkom 505 bodov. Za ním nasleduje malý dvojvalec od BMW s objemom 647 cm3, ktorý slúži na predĺženie dojazdu v modeli i3. Trojicu najlepších do 1 litra uzatvára atmosferický jednoliter od Volkswagenu.

V nasledujúcej tabuľke môžete vidieť víťazov jednotlivých kategórii (okrem elektrickej sústavy Tesla sú všetky dole spomenuté benzínové agregáty).

Nad 4 litre

V galérii článku nájdete tabuľky s poradím a bodovým hodnotením motorov v jednotlivých kategóriách. Aký máte názor na víťazov – ktorý je pre vás ten najlepší?

Automobilka s modrým oválom v logu sa môže tretí rok po sebe chváliť ocenením Medzinárodný motor roka. Trojvalec 1.0 EcoBoost totiž vyhral v roku 2012, 2013 a dokonca i teraz.