Lexus predstavil svoju vlajkovú loď už aj v hybridnej verzii

151

Inovatívnu vlajkovú loď od automobilky Lexus model LS sme si prvýkrát mohli pozrieť už v úvode roka na autosalóne v Detroite. Do Ženevy si automobilka pre tentokrát priviezla plne hybridnú verziu LS 500h.

Hybridný variant model LS 500h používa nový viacstupňový pohon Lexus. Jeho hlavnou prednosťou má byť hlavne agilnejší prejav s atraktívnym lineárnym zrýchlením. To platí dvakrát pre rozbeh z miesta. Novinku poháňa benzínový šesťvalec s objemom 3,5 litra a dvojica elektromotorov. Celkový výkon sústavy dosahuje 264 kW a z nuly na stovku vozidlo zrýchli v priebehu 5,4 sekundy.

Verzia LS 500 bude v Európe ponúkaná výhradne so stálym pohonom všetkých štyroch kolies. Hybridná verzia ponúkne okrem pohonu všetkých štyroch kolies aj pohon výhradne zadnej nápravy.

Na palube budú samozrejmosťou vyspelé technológie, ktorých súčasťou je napríklad systém Lexus Safety System+ a pre hybridnú verziu LS 500h je novinkou aj bezpečnostný systém, ktorý zahŕňa ako prvý na svete intuitívnu funkciu detekcie chodcov s aktívnym riadením.

V interiéri dominuje japonská filozofia pohostinnosti Omotenashi, ktorá je spoločným symbolom všetkých generácií modelu LS. Dizajnéri pri vývoji dbali na to, aby pobyt na palube modelu LS ponúkal “progresívne pohodlie”. To robí z modelu LS nie len luxusnú limuzínu pre posádku, ale aj bezpečný dopravný prostriedok na dlhých cestách. Luxus na palube umocňujú ručne skladané výplne dverí, ktoré sú inšpirované japonským umením Origami. Potešením pre uši bude priestorové ozvučenie Mark Levinson 3D Surround Audio.

Lexus za bránami ženevského autosalónu odhalil svoj vlajkový sedan LS vo verzii s hybridnou jednotkou. K pohonu poslúži šesťvalec spojený s dvojicou elektromotorov.