KIA Soul: Prichádza duchaplný žrút konkurencie

51
Soul GT-Line

Týchto funky krabíc u nás príliš veľa nevidieť, no za veľkou mlákou sa tešia veľkej obľube. V Spojených štátoch vytrela KIA Soul podlahu so všetkou svojou priamou konkurenciou až do tej miery, že ju kompletne zlikvidovala.

Nová generácia je však podobne ako jej predchodcovia výrazne odlišná od čohokoľvek, čo momentálne značka vyrába. Nový exteriér sa vyznačuje úzkym dizajnom denných LED svetiel a „levitujúcou strechou“ vďaka chrómovému prvku na C-stĺpiku. Nová generácia Soulu narástla len v jedinom rozmere a to do dĺžky, konkrétne 5,6 centimetra. Mimo rozmerov narástol aj rázvor kolies o 3 centimetre. Novinke narástol kufor o značný objem 140 litrov na celkovú úroveň 673 litrov.

Soul GT-Line

Spoza oceánu prišli informácie o motorizáciách, ktoré uvádzajú 2,0-litrový benzínový atmosférický motor s výkonom 108 kW/147 koní (asi len pre americký trh) a preplňovaný 1,6-litrový „turbo-benzín“ s výkonom 147 kW/201 koní. Na výber by mala byť 6-stupňová manuálna prevodovka alebo 7-stupňový dvojspojkový systém. KIA taktiež uvádza, že nová platforma, ktorú využíva aj čerstvo predstavená generácia, prinesie viac jazdného komfortu, lepšie riadenie a menej vibrácií prenesených do kabíny.

Soul GT-Line

Novinka príde taktiež vo vyhotovení EV ako elektromobil a klasické verzie v úpravách GT Line a drsnom vyhotovení X-Line.
V interiéri môžete mať až 10,25-palcový displej multimediálneho systému, audio-systém s 10 reproduktormi od Harman Kardon s výkonom 640 wattov či Android Auto a Apple CarPlay.