KIA poodhalila nový cee’d. Do Ženevy dorazí v dvoch variantoch!

132

KIA vypustila prvé oficiálne informácie o novom modeli cee’d. Populárny hatchback uvidíme už za pár dní na predpremiére v Mníchove.

Tretia generácia populárneho modelu cee’d bude síce už onedlho odhalená v Mníchove, no naživo si ju budú môcť fanúšikovia prezrieť až na marcovom autosalóne v Ženeve. Oficiálna správa hovorí rovno o dvoch karosárskych variantoch. Jeden z nich nám automobilka predostrela na dizajnérskej skici.

Pri pohľade na spomínaný náčrt cítiť z nového modelu cee’d čisto európske korene. Dizajn bol navrhnutý vo Frankfurte a výroby sa opäť ujal závod KIA v Žiline. Paleta motorov pravdepodobne neprinesie žiadne prekvapenia. Očakáva sa klasický litrový trojvalec a vrcholom benzínovej ponuky bude prepĺňaná jedna-štvorka. Vznetový agregát 1.6 CRDi by mal v ponuke pretrvať.

Shooting brake?

Možno si spomínate, no KIA nám už druhý možný variant naznačila štúdiou pro_cee’d GT vo Frankfurte. Zdá sa teda, že málo predávaný trojdverový model a obľúbenejší variant kombi splynú do jedného modelu v štýle shooting brake. Čiže kombi s príťažlivým dynamickým charakterom a splývajúcou strechou. Zatiaľ však ide o len o dohady a osud nového karosárskeho variantu drží stále v rukách vedenie automobilky. Už teraz však môžeme hovoriť, že pôjde o jedno z prekvapení ženevského autosalónu.