Je víkend a vy by ste si mali pozrieť, ako vyzerá 372 km/h na nemeckej diaľnici

6218
Zdroj: Instagram

Zvláštna doba prináša zvláštne činy. Už dlho neboli cesty také prázdne, ako sú teraz, takže aj na nemeckých Autobahnoch môžete konečne prevetrať svoje Ferrari LaFerrari tak, ako to len fyzika a tamojšia legislatíva povoľuje.

Nemecko. Krajina neobmedzených možností, ak tou možnosťou myslíte napríklad maximálnu povolenú rýchlosť na diaľniciach. Zatiaľ to vyzerá, že si nemecké diaľnice svoj unikátny status zachovajú a to určite teší aj, napríklad, majiteľov Ferrari. Teda minimálne tohoto, ktorého zviditeľnil Instagramový účet speedtimers. V jeho videu nejde totiž o nič menšie, ako o jazdu posvätného Ferrari LaFerrari na limite možností.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

LaFerrari top speed ? #372 #ferrari #topspeed

Príspevok, ktorý zdieľa Exotics Vs Classics (@speedtimers),

LaFerrari vzniklo sedem rokov dozadu a bolo prvým mild-hybridným modelom značky. Teda, ako sa to vezme – ak vám 6,3-litrová V12-ka s 588 kilowattmi (789 konskými silami) príde “mild”, tak dobre. S pomocou elektromotorov totiž dáva dovedna 708 kilowattov (950 koní), čo autu stačí napríklad na akceleráciu z nuly na stovku za menej ako tri sekundy.

Zrýchľovať neprestane až do prekvapujúcich 372 kilometrov za hodinu, čo je podstatne viac, ako uvádzalo Ferrari v oficiálnych materiáloch (349 km/h). Rozdiel v rýchlosti je až 23 km/h! Či už vás na tomto videu bude brať rýchlosť, alebo zvuk maranellského stroja, jednu vec by sme vám dôrazne odporúčali: Doma to neskúšajte, aj keby vám parkovalo v garáži.

NEPREHLIADNITE:

Mrkni naše nové video: