Ikonické reklamy: Nič nestarne lepšie, ako americký spot na “čistý diesel”

691

Keďže v Autográtise poznáme problémy bežných ľudí, predstavujeme vám dokonalý protiliek na všetky tie Dedolesy a Alzákov, ktoré vám pijú krv. Preneste sa s nami do čias, keď boli motory veľké, benzín olovnatý a sex bezpečný. Dámy a páni, pripravte sa na pravidelnú nálož nostalgie od nás – pre vás!

Pamätáte si tie časy, keď sa koncern Volkswagen snažil dovaliť so svojimi turbodieselmi aj do USA? Že nie? Nevadí, trocha vám to pripomenieme.

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

Ešte predtým, ako v roku 2015 vypukol celosvetový emisný škandál menom “Dieselgate”, to mali trubodieselové motory v USA celkom pekne našliapnuté. Povedzme si otvorene, v krajine, kde je z ôsmich valcov nejakých 170 koní celkom v pohode hodnota, môže byť také audiňácke 3,0 V6 TDI celkom pôsobivá motorizácia.

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

Audi preto vyšlo do sveta s kampaňou, ktorá si robila srandu zo zaužívaných a samozrejme, hlboko a od základu nepravdivých stereotypov ako “ryšavky nemajú dušu”, “ženy nevedia tankovať” a “do auta patrí benzín” a vznikol tento klip, ktorý to dokonale ilustruje v slow-motion.