Honda SUV e:concept dokazuje, že elektrickej budúcnosti sa nemusíme báť

1121
Zdroj: Honda

Okrem predstavenia svojho nového modelu CR-V PHEV (prvého pre čínsku Hondu) je stredobodom stánku Hondy na autosalóne v Pekingu SUV e:concept – druhé čisto elektrické vozidlo automobilky, ktoré sa vydáva po stopách Hondy e.

Podľa japonskej automobilky koncept SUV e: „naznačuje smer budúceho sériového modelu“. Je to tiež prvý elektromobil, ktorý spoločnosť Honda predstaví v Číne, snáď najdôležitejšom trhu pre bezemisné vozidlá.

Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Nová generácia vnímania

Konkurencia na poli elektrických crossoverov sa pomaly tvorí a pre Hondu by bolo veľmi bolestivé nezareagovať na Teslu Model Y alebo Nissan Ariya. e:concept dizajnérsky nadväzuje tam, kde mala Honda e už dosť – hlavným poslaním auta však nie je dizajn. Sú nimi technológie, ktoré ponúka.

Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Je tu nová generácia senzorov Honda Sensing, ktorú automobilka nazýva aj ako všestranný ADAS“. To znamená, že poskytuje pokročilé asistenčné systémy pre vodiča aj v priamke, dáva však pozor aj na ostatné okolie vozida. Viac nám o systéme ešte povie samotná automobilka, teraz však vieme, že dostal rozšírený uhol prednej kamery, ako aj 360-stupňový radar, ktorý umožňuje vozidlu vnímať okolie v mnohých smeroch.

Honda uviedla, že nový Honda Sensing umožňuje bezpečnú jazdu v zložitejších a rozmanitejších jazdných podmienkach (lebo ľudia na to zjavne nestačia). Systém si nájde prvotné uplatnenie pravdepodobne v Číne, ešte pred koncom roka 2020. Kedy sa tak však stane a v ktorom modeli, to nám zatiaľ zostáva záhadou.

Zdroj: Motor1.com