Elektrický pick-up Ford F-150 potiahne 567 ton ako nič

222

Pre Severnú Ameriku je pick-up viac, než pre Európana samotné auto. Elektrický prototyp legendárneho pick-upu Ford F-150 však potrebuje „Amíkom“ ukázať, kde je jeho budúcnosť. A to tak, že potiahne dvojposchodový vlak.

Elektromobilita zasahuje aj tie najkonzervatívnejšie oblasti automobilového sveta. Strašidlo menom Tesla nedá spávať ani takým gigantom akým je Ford.

Jeho model F-150 je jedným z najlepšie predávaných vozidiel planéty a drvivá väčšina z nich je poháňaná veľkoobjemovým motorom V8 s valcami veľkými jak babkine hrnce na varenie.

Lokomotíva

Nastavte si video na čas od 2:14, kedy vedúca inžinierka produktu F-150 Linda Zhang strhne z korby nálepku a chlapom odhalí nápis „All-Electric Prototype. V čase 2:29 sa jeden z nich dokonca chytí za čelo a očakáva už o niekoľko minúť masívny trapas a hromadu dymu. Už aj pre týchto chlapov pomaly končia čistokrvné osemvalcové radovánky.

Tento prototyp prichádza na svetlo sveta len relatívne nedávno po tom, čo Ford predstavil hybridnú verziu tohto pick-upu. Elektrický prototyp Ford F-150 dostal za úlohu potiahnuť vlak vážiaci 1,25 milióna libier (567-tonový) na dĺžku 42 pick-upov F-150. Tento pás nových áut má predstavovať 42 rokov produkcie ikonického modelu a dosahuje viac viac než 300 metrov na dĺžku