Elektrický Hyundai Kona je už v predaji

210

Juhokórejská automobilka Hyundai uviedla na slovenský trh svoj druhý elektromobil. Po IONIQu bude jazdiť bez tankovania už aj elektrická Kona.

Znie to pomerne jednoducho a priamočiaro, ale nie je to len druhý elektromobil v ponuke značky Hyundai vo význame „ďalší“. Kona Electric predstavuje do istej miery revolúciu. Ceny začínajú na úrovni 34 990 €, čo je podobná suma, ako si Hyundai účtuje za elektrický IONIQ. Podobný je aj výkon elektromotora (88 kW v IONIQu, 100 kW v Kone). Kapacita batérie je však 39 kWh, čo je o 11 viac ako v prípade IONIQu. Už ten mal celkom dobrý dojazd, takže od Kony môžeme čakať ešte väčšiu porciu prejdených kilometrov na jedno nabitie. Výrobca hovorí o 312 km. Potom je tu však ešte druhá verzia Kony Electric.

Áno, Hyundai ide ešte ďalej a Konu Electric bude ponúkať aj s batériou, ktorá disponuje kapacitou až 64 kWh. Táto verzia je vybavená aj silnejším elektromotorom. Produkuje až 150 kW, no pritom na jedno nabitie prejde neuveriteľných 480 km. Tento model začína na sume 38 490 €. Ak by bol však údaj o dojazde reálny, Hyundai Kona Electric by sa tak možno stal prvým elektromobilom predávaným na Slovensku, ktorý by sa dal využívať ako plnohodnotné auto, nielen ako mestské vozidlo. Uvidíme, čo Kona Electric predvedie v redakčnom teste.