Ďalšie SUV-kupé?! Volkswagen uvádza Taigo, dostane štvorvalec a veľký kufor

1939
Zdroj: Volkswagen

Tento malý crossover je novinkou pre Európu, no nie pre celý svet. Jeho modifikovaná verzia sa už chvíľu predáva v Brazílii pod menom Nivus, no pre európske oči môže byť nápadná jeho podoba s modelom T-Cross, z ktorého priamo vychádza. Takže ak ste zmätení, ide vlastne o T-Cross kupé.

S dĺžkou 4,26 metra, šírkou 1,75 metra a výškou 1,49 metra je o niečo dlhší, užší a nižší ako T-Roc a dlhší ako T-Cross. S rázvorom náprav 2 566 mm T-Cross jemne predbieha a konkuruje tak Renaultovej Arkane.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Na štýl

O dizajne nie je veľa čo povedať, pretože bol do značnej miery prenesený z modelu Nivus v jeho brazílskej špecifikácii. Ide tým pádom o základ z T-Crossu, ktorý dopĺňajú rôzne viac, či menej potrebné doplnky v podobe mohutnejšieho oplastovania a falošných koncoviek výfuku, ktoré jednoducho hovoria všetko o našej utešenej dobe.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

V interiéri je to rovnaká pesnička, ako v modeli Polo alebo T-Cross. Pozornejší si všimnú, že európsky T-Cross zatiaľ nedostal prepracovaný, digitálnejší panel klimatizácie, zatiaľ čo Taigo sa ním na svojej prístrojovke hrdo chváli. Rovnako to robí aj faceliftované Polo, ktoré snáď čoskoro uvidíme aj naživo na produktovej prezentácii.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Taigo sa bude ponúkať výhradne s pohonom predných kolies a na benzín, pretože turbodiesely sa z istých príčin už nenosia. Zákazníci si budú môcť vyberať zo známych motorizácií, konkrétne z trojvalcového 1,0-litrového a väčšieho a výkonnejšieho štvorvalcového 1,5-litrového agregátu TSI.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Trojvalec stačí na 70 kW (95 koní) a 81 kW (110 koní), zatiaľ čo štvorvalec má výkon 110 kW (150 koní). V závislosti od výberu motora je Taigo dodávaný s päťstupňovým alebo šesťstupňovým manuálom a sedemstupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Od matrixových LED svetlometov po čiastočne autonómnu jazdu (úroveň 2) je VW Taigo veľkoryso vybavený pre crossover segmentu B. Môžete ho mať so všetkou výbavou, ktorá dnešnému malému crossoveru prináleží, vrátane 9,2-palcového dotykového displeja, bezdrôtového nabíjania telefónov, 18-palcových kolies a rôznych funkcií asistencie vodičovi.

Napriek trochu poklesnutej línii strechy môže nákladný priestor prijať až 438 litrov batožiny, čo je porovnateľné s hranatým T-Crossom. VW má v pláne predať päťmiestny malý crossover Taigo v 28 krajinách z Európskej únie, plus v Turecku a Afrike.

Mrkni naše nové video: