Citroën C3 Aircross: Narastie a dostane elektromotor!

1071
Zdroj: Citroën

Druhá generácia Citroënu C3 Aircross príde na trh v roku 2024. Malé SUV značky Citroën prejde veľkou premenou. Stane sa väčším SUV so siedmimi sedadlami a bude k dispozícii v 100% elektrickej verzii.

C3 Aircross, ako ho poznáme, má už svoje dni zrátané. Najmenšie SUV značky prejde výraznou premenou. Hoci to bude aj naďalej SUV, zmeny, ktoré prichádzajú pre tento bestseller, budú na najvyššej úrovni. Citroën dal pred časom do pohybu celú svoju mašinériu, aby čelil vývojovému procesu novej generácie C3 Aircross. Generácia, o ktorej niektoré prvky poodhalil nový C3 Aircross 2024 predstavený pred mesiacmi v Indii ktorý bude určený pre rozvíjajúce sa trhy. Generačná výmena umožní C3 Aicross stať sa rivalom Dacie Jogger.

Zdroj: Citroën
Zdroj: Citroën

V rámci podujatia, na ktorom bola svetu predstavená vynovená C3, bola odhalená nová stopa o budúcnosti, ktorú má C3 Aicross pred sebou. Model, ktorý síce môže prejsť zmenou názvu, no aj naďalej zostane SUV, teraz výrazne narastie a to až tak, aby sa do neho zmestil tretí rad sedadiel. C3 Aircross sa premení na sedemmiestne SUV. Vďaka novej platforme Smart Car predstavenej Citroënom C3 v roku 2024 bude mať vonkajší vzhľad založený na filozofii dizajnu, ktorý prináša Citroën Oli.

Zdroj: Citroën
Zdroj: Citroën

Nové zverejnené obrázky ukazujú niektoré vlastnosti budúceho C3 Aircross. Od svetelného podpisu, ktorý nakreslili nové predné svetlomety, až po usporiadanie sedadiel. Sedem sedadiel bude rozdelených v konfigurácii 2+3+2. “Štandardná” a bežná konfigurácia v segmente.

Zdroj: Citroën
Zdroj: Citroën

Čo sa týka mechanickej časti, aktuálne informácie naznačujú, že nový C3 Aircross bude nasledovať líniu stanovenú nedávno predstaveným C3 2024. To znamená, že bude k dispozícii s benzínovým motorom a elektromotorom. Najnovšie správy ukázali, že Citroën analyzuje rôzne mechanické návrhy pre európsky trh. Nová generácia C3 Aircross bude predstavená v priebehu prvej polovici budúceho roka.

Zdroj: Citroën
Zdroj: Citroën