Bugatti a Rimac plánujú nové hyperšporty. Chcete vidieť dôkaz?

1159
Zdroj: Bugatti Rimac

Na tlačovej konferencii obaja výrobcovia ukázali niečo, čo by malo predpovedať nové modely. Prídu po jednom z každej značky.

Bugatti ohlásilo pripojenie k chorvátskej automobilke Rimac ešte minulý rok. Spolupráca má priniesť nové technológie, nové spôsoby pohonu a celkovo posunie obe automobilky ďalej. Iba tento týždeň automobilky ohlásili otvorenie nového dizajnového centra v Berlíne. A na tlačovej konferencii chtiac či nechtiac ukázali dva nové plánované modely.

Rimac Nevera je najrýchlejšie akcelerujúcim sériovým autom.
Zdroj: Rimac

I keď, “ukázali” je relatívne silné slovo. Ale minimálne predznačili. Na fotografii riaditeľa dizajnu Achima Anscheidta s vedúcim technického vývoja Emiliom Scervom sa na displeji v pozadí ukazujú ikonické modely oboch značiek. A k nim aj dva prekryté autoplachtou. Jeden z logom Rimacu a druhý s emblémom Bugatti.

Zdroj: Bugatti
Zdroj: Bugatti

Čo sa týka tajomného Rimacu, karoséria hyperšportu je viac než samozrejmá. Vyzerá to tak, že ukrýva masívne blatníky. Je možné, že pôjde o vylepšený model Nevera. Dizajn tajuplného Bugatti je oveľa ťažšie odhadnúť, keďže ho prekrýva dvojica.

VIDEO: 417 km/h na nemeckej diaľnici! Bugatti Chiron z Česka ide naplno

Z dostupných informácií vieme, že Bugatti plánuje vytvoriť nástupcu Chironu so spaľovacím motorom a elektrifikáciou. Podľa Mateho Rimaca by mal dostať pohon, ktorý doteraz nebol v žiadnom inom aute. Jeho nástupcu by sme mali uvidieť v roku 2024. Ak však patríte medzi zopár šťastných a bohatých, možno ho uvidíte už v tomto roku.

Volkswagen sa vzdal Bugatti. Riadiť ho budú Chorváti