Volkswagen sa vzdal Bugatti. Riadiť ho budú Chorváti

1559
Zdroj: Bugatti

Volskwagen AG odpredal viac ako polovicu značky Rimacu. Nebude ju už ani riadiť.

Francúzske Bugatti vlastnil koncern Volkswagen už dlho. V priebehu tohto roka sa však sfinalizovala dohoda, v rámci ktorej sa koncern automobilky zbavil. Masívne spaľovacie motory už totiž nezapadajú do filozofie moderného Volkswagenu (čo si očividne nevšimli ekoaktivisti, lebo na Volkswagen stále útočia).

Zdroj: Bugatti
Zdroj: Bugatti

Novým vlastníkom sa tak stala spoločnosť joint venture, ktorú založilo Porsche spolu s chorvátskym Rimacom. Áno, to je ten výrobca elektrického superšportu Nevera, ktorý zrýchli na stovku pod dve sekundy. Zaujímavé však je, že Volkswagen (ako matka Porsche) si na riadenie značky Bugatti nerobí žiadne nároky. Ako informuje nemecký portál heiseAutos, o všetkom sa bude rozhodovať v Chorvátsku.

Nové technológie

Iste, Volkswagen sa Bugatti nevzdáva len tak. Vďaka spolupráci s chorvátskym inovátorom bude možné efektívnejšie pracovať na vývoji nových technológií, ktoré sa napokon budú môcť dostať aj do ostatných áut koncernu Volkswagen.

„Spájame silné odborné znalosti spoločnosti Bugatti v oblasti hyperšportov s veľkou inovatívnou silou spoločnosti Rimac v perspektívnej oblasti elektromobility,“ uviedol v tlačovej správe Oliver Blume, generálny riaditeľ spoločnosti Porsche AG a člen predstavenstva spoločnosti Volkswagen.

Bugatti elektromobil

S nástupom elektrického pohonu sa bude musieť vyrovnať aj francúzske Bugatti. Spojením s Rimacom definitívne potvrdili, že aj Bugatti bude elektrické. Dohady zatiaľ predpokladajú príchod prvého elektrického hyperšportu niekedy na konci tohto desaťročia. Model Chiron sa bude vyrábať naďalej.

Mrkni naše nové video: