Božský elektromobil KIA EV6 si od dnes môžete kúpiť. Mal by prísť hneď po lete!

5138

Kia spustila predpredaj modelu EV6 ešte pred plánovaným termínom vzhľadom na veľký záujem zákazníkov o prvé špecializované plne elektrické vozidlo značky Kia. Zákazníci si od dnes, t.j. 28. apríla 2021, budú môcť objednať model EV6 u svojho miestneho predajcu.

Stalo sa tak ešte pred začiatkom výroby, ktorý je naplánovaný na júl 2021. A keby ste chceli vedieť, ceny sú nasledovné:

Ešte tento rok

Prvé dodávky modelu EV6 sa na Slovensku predpokladajú začiatkom septembra 2021 a zákazníci, ktorí si objednajú model vo fáze predpredaja majú možnosť užívať si všetky jedinečné výhody už v tomto roku. Zákazníci si môžu vybrať špecifikáciu, stupeň výbavy a doplnkové vybavenie, aby ich nové vozidlo bolo presne podľa ich predstáv a zodpovedalo ich životnému štýlu.

Zdroj: Kia
Zdroj: Kia

EV6 prichádza vo variantoch 2WD a 4WD. Bude postupne dostupné so štandardnou 58 kWh batériou, ktorá poskytuje dojazd do 400 km a výkon 235k. 77,4 kWh batéria s dlhým dojazdom zabezpečí dojazd viac ako 510 km a výkon 325 k. Špecializovaná verzia GT EV6 by mala zabezpečiť dojazd 400 km a ohromujúci výkon 585 k. Vo fáze predpredaja bude na Slovensku model EV6 k dispozícii s akumulátorom s dlhým dojazdom (77,4 kWh).

 

Cenník modelu v predpredaji ponúka 2 úrovne výbavy EV6+ a GT-line. Verzia EV6+ je bohato vybavená a ponúka množstvo bezpečnostných asistentov, 19″ disky kolies z ľahkej zliatiny, bezkľúčový prístup a štart Smart Key, prémiové sedadlá vodiča a spolujazdca sú s relaxačnou funkciou ako aj s funkciou vyhrievania a ventilovania.

Súčasťou tejto výbavy sú aj dva panoramatické 12,3″ zakrivené displeje s vysokým rozlíšením a adaptívny tempomat ako aj tepelné čerpadlo. Model EV6 je stelesnením novej éry značky Kia. Bude sa vyrábať v Južnej Kórei a predáva sa so štandardnou 7-ročnou zárukou Kia.