Bojíte sa jazdiť taxíkom? Táto šikovná kamera by mohla vyriešiť všetky obavy

1101
Zdroj: Ring

Palubná kamera, ktorá sníma aj kabínu? Toto by mohla byť budúcnosť prepravy taxíkmi.

V poslednej dobe narastá počet prípadov, v ktorých sa vodiči taxislužieb voči svojim zákazníkom správajú neprístojne, často až oplzlo. Obeťami sú prevažne ženy. Zhodou okolností, tisíce kilometrov od Slovenska, predstavila spoločnosť Ring riešenie, ktoré by zaručilo väčšiu bezpečnosť aj cestujúcim u nás.

Bezpečnostné kamery, elektronickí vrátnici a alarmy. Tomu sa venuje spoločnosť Ring, ktorá sa doteraz orientovala predovšetkým na domácnosti. Na výstave spotrebiteľskej elektroniky CES Las Vegas ukázala svoj produkt Car Cam. Ten sa dizajnovo postará o bezpečnosť celého auta.

Ring Car Cam je palubná kamera s dvomi šošovkami, ktorá sníma dianie na ceste (podobne ako štandardný dashcam), ale aj to, čo sa deje v interiéri. Ide o smart kameru plne integrovanú do ekosystému Amazonu. Napájaná je priamo z batérie auta cez port OBD-II a nahrávanie zapne vždy, keď jej senzory vyhodnotia, že sa niečo deje. Napríklad, ak sa niekto vláme do auta alebo zistí náraz. Pre priebežné nahrávanie je aktuálne potrebné dať pokyn prostredníctvom asistenta Alexa. Vieme si však predstaviť riešenie pre taxikárov, ktorí by si mohli nahrávať celú cestu.