Na Slovakiaringu sa stretlo 80 výkonných áut značky Ford

512

Na Slovakiaringu sa odohral prvý Ford Performance event, ktorý pre majiteľov vozidiel Mustang, RS a ST organizoval importér značky, Summit Motors Slovakia. Stretnutia sa zúčastnilo 80 vozidiel.

Na tomto jedinečnom stretnutí priaznivcov značky Ford, ktorého partnermi boli aj Mustang & American Car Club Slovakia a Koiš Racing, sa stretlo takmer 200 návštevníkov a 80 vozidiel tejto značky.

Pochádzali nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska a dokonca i z Veľkej Británie.

Mustang je hviezdou aj u nás

Najširšie zastúpenie mali práve vozidlá Ford Mustang, a to vrátane najstarších a najvzácnejších modelov prvej generácie, medzi ktorými nechýbal ani Mustang z roku 1965, vo vybavení Shelby GT 350, ktorého sa na svete vyrobilo iba 525 exemplárov.

„Sme naozaj radi, že aj prostredníctvom tohto stretnutia sme mohli osláviť 55. narodeniny vozidla Ford Mustang. Toto legendárne auto je momentálne najpredávanejším športovým vozidlom na svete, a to aj na Slovensku“ hovorí Ján Vrábel – marketingový a produktový manažér Summit Motors Slovakia.

Nový Focus ST odhalený

Súčasťou programu bolo aj slovenské predstavenie nového športového Focusu ST, ktorý prichádza na európsky trh vo svojej štvrtej generácii. S novým motorom 2.3 EcoBoost sa jedná o doteraz najvýkonnejší Focus ST.

Ford Focus ST je jazdným prejavom veľmi podobný menšej Fieste. Pôsobí ľahko, má hravý zadok a motor má skvelý ťah. Viac sa už dozviete v plnohodnotnom teste

Priaznivci športovej jazdy ocenia elektronicky riadený samosvorný diferenciál eLSD, ako aj adaptívne tlmiče, ktoré sa do výrobného programu ST dostali prvýkrát. Zároveň sa jedná o rozmerovo najväčší a technologicky najvyspelejší Focus ST v jeho 20 ročnej histórii.

Skvelý program

Majitelia športových aut si mohli vyskúšať schopnosti v Centre bezpečnej jazdy,v rámci ktorého účastníkov najviac zaujal polygón so zameraním na simuláciu driftu.

Nemenej atraktívnou časťou programu bola súťaž v šprintoch na štvrť míle, ktorá sa konala v troch samostatných kategóriách (Mustang, ST a RS), priamo na cieľovej rovinke okruhu v Orechovej Potôni.

Program vyvrcholil spanilou jazdou po okruhu, na ktorej sa zúčastnili všetky prítomné Performance vozidlá Ford.

Vzhľadom na doterajší komerčný úspech Ford Performance vozidiel na slovenskom trhu, Summit Motors Slovakia plánuje vytvoriť z tohto úspešného eventu tradíciu.