Besná Toyota GR Corolla bude už o rok! Dostane trojvalec a takto bude vyzerať

1152

Toto je buď špekulácia roka, alebo únik informácií ako z učebnice. ako uvádza portál automachi.com, podľa japonského média BestCar to vyzerá, že Toyota skutočne chystá ostrú Corollu. Bude mať pohon všetkých štyroch kolies, trojvalec z GR Yarsu a inteligentný šesťstupňový manuál iMT! 

Takéto správy sa počúvajú lepšie ako dobre a Toyota si v ostatnom čase ide svoju hviezdnu cestu medzi najzaujímavejšie mainstreamové automobilky na trhu. Že kecám?

Zdroj: automachi.com

Today, Tomorrow, Fun

Ani nie. Stačí si spomenúť, čo je táto japonská automobilka schopná postaviť len tak pre image a číru radosť svojich (zámožnejších) fanúšikov a hneď vám bude musieť byť jasné, že kto iný, ako Toyota, by mal postaviť trocha preexponovaný hot-hatch s výkonom 300 koní a pohonom všetkých štyroch kolies GR-Four.

Zdroj: automachi.com

Podľa informácií portálu by mala táto Corolla vážiť len 1340 kilogramov, čo nie je oveľa viac, ako v prípade Yarisu. No a keď už sme pri ňom, malý, ale nabrúsený Yaris poskytne Corolle aj svoju pohonnú jednotku, ktorá však bude v hatchbacku nižšej strednej triedy generovať až 300 koní.

Sme zvedaví, čo sa z tejto správy vyvinie. Tušíme, že v Toyote je teraz ten správny potenciál, aby vedela vyprodukovať aj plnotučný hatchback nižšej strednej triedy, ktorý by sa postavil esám ako Renaultu Mégane R.S. či Hyundai i30 N. Otázne je, či sa bavíme o reálnej myšlienke a napokon, na koľko si túto myšlienku bude Toyota ceniť. Podľa všetkého uvidíme o rok!