Talianskej šoférke namerali 703 km/h vo Forde Focus. Pokutu musí zaplatiť!

5304
ford focus ST autogratis
Zdroj: Ford

Ford Focus je už po generácie v rámci triedy vnímaný ako šoférska voľba. Obávame sa však, že táto pokuta talianskej polície je trocha prestrelená aj na pomery dynamických jazdných vlastností, ktorými sú Fordy typické. Predsa, 703 km/h by Focus nedal ani voľným pádom na neodymový magnet.

Kuriózny prípad sa stal v talianskom mestečku Offagna v provincii Ancona, neďaleko San Marina v strednom Taliansku, ako informuje portál Autoappasionati.it.

Zákon v slepej uličke

863 eur a 60 centov je suma, ktorú bude musieť zaplatiť vodička Fordu Focus. Tá sa stala obeťou buď poruchy radaru, softvérovej kriminality, alebo veľmi šikovných tunerov, ktorÍ dokázali jej hatchback nižšej strednej triedy posunúť na výkonnostnú špicu súčasnej automobilovej produkcie. Skrátka, podľa záznamu išla 703 km/h na sedemdesiatke. 

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

Pravdepodobne nič netušiaca o tom, že práve prelomila niekoľko pozemných rýchlostných rekordov, o ktoré sa rôzni pretekári snažia už desaťročia, teraz čelí vyšetrovaniu, keď pokutu nezaplatí. O prípad už sa začali zaujímať miestne inštitúcie, vrátane „Comitato per il rispetto del Codice della Strada“, čo by sa voľne dalo preložiť ako „Výbor pre dodržiavanie pravidiel cestnej premávky“. Člen výboru, Giovanni Strologo, už sa za šoférku postavil a kritizuje taliansku políciu za to, že očividne chybné čísla neskontrolovala a poslala pokutu ďalej. Inak, keďže v Taliansku majú aj bodový systém, hrozí jej, že príde ešte o 10 bodov.

Ford Focus Speedster je dôkaz, že Rusko je krajina netušených možností

Vďaka talianskemu úradníckemu systému je v totiž teraz aj pre postihnutú šoférku jednoduchšie pokutu zaplatiť a následne sa vymáhať odškodnenia, než podávať sťažnosť pred jej zaplatením. Strologo v danej veci ponúkol šoférke zákonné poradenstvo, takže budeme dúfať, že sa dočká spravodlivosti. Alebo nech ukáže, čo za EcoBoost má pod kapotou!

NEPREHLIADNITE: