Apple plánuje expandovať. Cez CarPlay už aj klimatizácia

342
Zdroj: Redakcia

Apple má s palubnou konektivitou veľké plány. Plánuje umožniť ovládanie komfortných prvkov.

Funkciu Apple CarPlay pozná azda každý, dokonca aj vodiči, ktorí nemajú iPhone. Úlohou technológie je integrovať váš vlastný Apple telefón do multimediálneho systému auta tak, aby jeho používanie bolo bezpečné a aby ste svoj mobil nemuseli chytať do ruky. Apple si však zjavne myslí, že integrácia ešte nie je dostatočná. V rámci novej iniciatívy pracuje na rozšírení softvéru. O pohnútkach informuje Autoblog.

Zdroj: Redakcia

Pracovný názov celého projektu je Iron Heart a v prípade, že sa integruje do automobilov, umožní iPhonu pristupovať k takmer všetkému od klimatizácie cez tachometer či nastavenie sedadiel až po najrôznejšie senzory auta. To by technologickému gigantovi umožnilo pristupovať k obrovskému množstvu informácií naraz.

Zdroj: Redakcia
Zdroj: Redakcia

Čo prístup k týmto informáciám a k ovládaniu auta prinesie spoločnosti Apple, to je asi jasné. Či spoločnosť dokáže predstaviť vlastné auto, je momentálne pochybné. Získavanie informácií z jazdy a ich úžitkovanie by však znamenalo obrovský nový segment trhu pre spoločnosť z Cupertina. Otázne je len, či na to kývnu aj automobilky. Pre bežného vodiča a majiteľa iPhonu by to mohlo znamenať to, že zážitok z auta bude oveľa osobnejší a intuitívnejší. Ale celá iniciatíva je len v začiatkoch.

Mrkni naše nové video: