Mercedes-AMG má vlastný okruh. Nachádza sa v „rodisku“ megahitu

220

Samozrejme, nejde o Nemecko. To by bolo príliš jednoduché. Okruh AMG Speedway sa nachádza v juhokórejskom rodisku multi miliardového mega hitu Gangnam Style. Čím si vyslúžila Južná Kórea takú poctu?

Song od pošahanej kórejskej superstar PSY, poznajú hádam aj ľudia bez pripojenia na internet. V bohatom regióne hlavného mesta Soul sa však udomácnil okruh jednej z najvýraznejších športových automobilových veličín, posledných 50-tich rokov. Za lokalitou AMG Speedway je samozrejme logika.

Soul of AMG

Južná Kórea je bohatá krajina a obrovský automobilový trh. Vysoký životný štandard samozrejme zvyšuje dopyt po vysoko nadštandardných automobiloch. Navrch k tomu všetkému, región Gangnam je takým juhokórejským Monakom, kde žije hromada celebrít a milionárov.

Mercedes-Benz uvádza, že Južná Kórea je ohromným trhom pre modely AMG. Tým pádom bolo nutné vybudovať priestor pre pravidelnú organizáciu zážitkových a tréningových podujatí pre majiteľov. V roku 2017 zaznamenalo športové krídlo Mercedes-Benz predajný rekord aj vďaka miestnej ekonomike.

Vlastný okruh, starý okruh

Južná Kórea má svoj medzinárodný okruh F1, no ten je raz do roka plne vyťažený seriálom Formule 1, alebo podujatiami či voľnými jazdami. Mercedes-AMG však nepostavil pre potreby značky úplne nový okruh, no radšej siahla po už existujúcom riešení. Nemecký výrobca cestných rakiet si zaobstaral okruh s názvom Everland Speedway.

Z hľadiska histórie juhokórejského motoršportu ide o relatívne starý okruh, otvorený v roku 1995. Ide o najstarší aktívne používaný okruh v histórii krajiny. V roku 2011 si však Everland Speedway prešiel menšími úpravami pod taktovkou nemeckého stavebného inžiniera Hermanna Tilkea. Kolo na (dnes už) AMG Speedway, meria 4,32 kilometra a obsahuje až 17 zákrut.