Nový Mercedes AMG GT63 S E Performance s prvkami od súrodenca

594
Zdroj: Mercedes AMG

Mercedes aktualizoval svoje 4-dverové kupé GT63 S E Performance novým štýlom prednej časti, novou farbou exteriéru a ďalšími drobnými vylepšeniami.

Štvordverové kupé si požičiava štýlové prvky z nového kupé AMG GT a vyznačuje sa oveľa širším otvorom spodnej mriežky chladiča, ktorá zoviera predtým rozvetvené vonkajšie nasávacie otvory do športových vertikálnych štrbín. Hlavné svetlomety Multibeam LED rámujú novo navrhnutú mriežku chladiča GT, ktorá je vyššia a má extra čierne lemovanie pozdĺž spodnej časti.

Zdroj: Mercedes AMG
Zdroj: Mercedes AMG

Zmeny v interiéri sú minimálne

Mercedes zaradil do štandardnej výbavy elektrické strešné okno a bezdrôtovú nabíjaciu podložku medzi zadnými sedadlami. Automobilka aktualizovala softvér infotainmentu MBUX vozidla o displeje špecifické pre AMG s individuálne konfigurovateľnými funkciami. Burmester Surround Sound System je štandardom, hoci si zákazníci môžu vybrať voliteľný Burmester High-End 3D Surround Sound System.

Zdroj: Mercedes AMG
Zdroj: Mercedes AMG

Pod kapotou sa ukrýva dvoma turbodúchadlami preplňovaný 4,0-litrový plug-in hybridný pohon V8 s výkonom 831 koní a krútiacim momentom 1 400 Nm. Hnacie ústrojenstvo sa spája s deväťstupňovou prevodovkou AMG Speedshift MCT 9G a systémom pohonu všetkých kolies AMG Performance 4Matic+. Ohromujúce je najmä zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy s maximálnou rýchlosťou 315 km/h.

Zdroj: Mercedes AMG
Zdroj: Mercedes AMG

Maximálnu rýchlosť držia pod kontrolou pomocou vysokovýkonných keramických kompozitných bŕzd AMG, aktívneho riadenia zadnej nápravy a odpruženia AMG Ride Control+ s adaptívnym tlmením.

Zdroj: Mercedes AMG
Zdroj: Mercedes AMG