Alpine odhalila nový modelový rad A110. Originál, Grand Tourismo a športiak

446
Zdroj: Alpine

Alpine A110 dostal modernizovaný modelový rad. Ponúke až do 300 koní.

Automobilka Alpine je ikonou francúzskeho motorizmu. Spočiatku iba ako príjemná spomienka (najmä pre Západoeurópanov) a od roku 2017 znovuzrodený výrobca športových áut. Model A110 má bohatú históriu. Vznikol už v roku 1961 a spolu s oživením značky oživili aj názov modelu. Teraz prichádza Alpine A110 hneď v troch špecifikáciách.

Všetky tri špecifikácie sú poháňané štvorvalcovým prepĺňaným benzínovým motorom s objemom 1,8 litra. Doplnené budú sedemstupňovou automatickou prevodovkou značky Getrag.

Športiak s 300 koňmi

Športová verzia je zo všetkých najľahšia. Váži už od 1102 kg a jej motor je vyladený na rovných 300 koní. Má športový podvozok, tuhšiu karosériu, špeciálne naladené riadenie, o 4 milimetre znížený podvozok a geometriu nastavenú na športovú jazdu.

Zdroj: Alpine
Zdroj: Alpine

Auto bude obuté na semi slick pneumatikách a o spomaľovanie sa budú starať brzdy Brembo. Z 0 na 100 km/h sa dostane za 4,2 sekundy a ručička tachometra sa zastaví na rýchlosti 275 km/h.

Zdroj: Alpine
Zdroj: Alpine

Grand Tourismo na pohodlné cestovanie

Model GT je svojimi parametrami podobný športovej verzii A110 S. Má rovnaké zrýchlenie, rovnaký výkon.

Zdroj: Alpine
Zdroj: Alpine

Akurát jeho hmotnosť je vyššia o približne 17 kilogramov a maximálna rýchlosť obmedzená na 250 km/h. Má komfortnejšie naladený podvozok a luxusné kožené sedadlá.

Zdroj: Alpine
Zdroj: Alpine

Klasika

Základný model A110 dostal rovnaký motor ako predošlé dva. V tejto verzii však dokáže poskytnúť k dispozícii 252 koní. Rovnako váži 1,1 tony a rozloženie hmotnosti je v pomere 44:56 vďaka v strede uloženému motoru. Podobne ako aj pri ostatných modeloch.

Zdroj: Alpine
Zdroj: Alpine

Z 0 na 100 km/h sa dostane za 4,5 sekundy a najrýchlejšie sa rozbehne na 250 km/h. Aj “základný” model je vybavený Brembo brzdami.

Zdroj: Alpine
Zdroj: Alpine
Mrkni naše nové video: