15-ročný navrhol menší 800-koňový Koenigsegg

507

Automobilka Koenigsegg vyrába v súčasnosti len poriadne veľké a výkonné mašiny s vyše tisíc koňami. Množstvo fanúšikov si praje či dokonca túži po nejakom menšom modeli, ktorý by sa mohol rovnať s automobilmi dlhodobo etablovaných výrobcov v rámci kategórie superšportov. Aj keď tak Švédi nemajú záujem v najbližšej dobe urobiť, našiel sa mladý šikovný grafik Jennarong Muengtaweepongsa, ktorý svoju víziu položil na papier.

Svoj projekt nazval Koenisgegg Legera a podľa jeho slov by šlo o konkurenciu typu Lamborghini Aventador, Pagani Huayra či Ferrari F12berlinetta. Na pohon zadných kolies by slúžil známy osemvalcový päťliter s twin-turbom, ktorého výkon by osciloval medzi 700 až 800 koňmi.

Myšlienka Legery je sprevádzaná menšími rozmermi voči Agere či Regere spolu s nižšou váhou, ktorú prezentuje už samotné meno. Legera totiž vo švédčine znamená zliatina a leggera je tiež talianskym ekvivalentom k slovu ľahký. Základné predné črty Legery sú poväčšine familiárne s dizajnom Koenigseggu. Oblý tvar kapoty spolu s pozdĺžne uloženými svetlami sú odkazom na súčasné modely. Samozrejmosťou je typickosť v podobe polkruhovitého čelného okna a nechýba ani odnímateľná strecha. Ako automobilu s motorom v strede tu však chýbajú bočné otvory pre chladenie a nasávanie. Jennarong však nezabudol na riadne zadné krídlo s difúzorom a centrálnou koncovkou výfuku.

Mladý thajský grafik pripravil neoficiálne rendery potenciálneho vstupného modelu portfólia Koenigseggu.

Mrkni naše nové video: