Značka MG prichádza na Slovensko! Láka na techniku a veľmi priaznivé ceny

3235
Zdroj: TS MG

Značka MG vstupuje na český a slovenský trh – od 29. júna 2022 sa v oboch krajinách spúšťa predaj dvoch modelov, MG ZS a MG EHS. Dovedna bude mať sieť značky až 26 dílerov na vám známych miestach – predovšetkým na tých, kde by ste našli aj Mitsubishi.

Ste na novú značku zvedaví? Pripravte si 16 990 € na menší model ZS a 35 590 € na väčšie, full-hybridné EHS s 258 koňmi.

Menší, ale šikovný

Nové ZS prešlo na jar 2020 modernizáciou, plní rolu zástupcu v segmente B-SUV a ponúka veľmi dobrú hodnotu za vynaložené peniaze. ZS je súčasne obchodne najúspešnejším modelom MG a bol starostlivo testovaný a naladený v Eúrópe (najmä však v Anglicku).

Zdroj: TS MG
Zdroj: TS MG

Okrem vysokej úrovne bezpečnosti si pri jazde podľa značky posádka vychutná predovšektým variabilný interiér a veľký batožinový priestor. Ako pohon slúžia dva benzínové motory: menší, prepĺňaný priamovstrekový trojvalec s objemom 1,0 litra ponúka výkon 82 kW, väčší, atmosférický štvorvalec 1,5 litra zo seba dostane maximálne 78 kW. Okrem toho však existuje aj elektrická verzia ZS EV, ktorá ponúka výkon 115 kW a na jedno nabitie ujde až 440 km.

Väčšie, hybridné EHS

Nové EHS podľa automobilky hneď na prvý pohľad zaujme svojim atraktívnym dizajnom jasne ukazujúcim na jeho schopnosti mimo cesty. O.K. Značka tiež ďalej tvrdí, že špeciálne v modeli EHS sa venovala dizajnu a skladbe materiálov v interiéri, čo v porovnaní s modelom ZS môžeme potvrdiť už z fotiek.

Zdroj: TS MG
Zdroj: TS MG

Centrálna dotyková obrazovka infotainmentu sa chváli úhlopriečkou 10,1 palcov. Z výberu bezpečnostných technológií stojí za zmienku MG Pilot, ktorý zastrešuje hneď niekoľko dôležitých asistenčných systémov naraz a ktorý dokáže do rýchlosti 19,2 km/h auto sám zastaviť. K detegovaniu priestoru pred vozidlom EHS využíva kombináciu kamery a radaru. K pohonu HS / EHS slúži vo verzii PHEV plug-in hybridná hnacia jednotka, ktorá ponúka systémový výkon 190 kW. Unikátna je napríklad desaťstupňová prevodovka spájajúca 4 stupne pre elektromotor a 6 stupňov pre spaľovací motor. Čistý elektrický dojazd na jedno nabitie je 52 km.

Zdroj: TS MG
Zdroj: TS MG

MG sa v súčasnosti celkom dôstojne predáva na asi desiatich trhoch západnej Európy s trhovým podielom okolo dvoch percent, čo je (na v podstate začínajúcu automobilku) skvelý výsledok. Uvidíme, ako to bude u nás!